Kultūra

2016.10.20 11:07

Pirmą kartą Lietuvoje vyks Vokiečių kalbos dienos

ELTA2016.10.20 11:07

Ketvirtadienį pirmą kartą Lietuvoje vyksiančiuose Vokiečių kalbos dienų „O kaip vokiškai?“ renginiuose šalies gyventojai turės puikią progą sužinoti apie šios užsienio kalbos žinių teikiamą naudą. Prie iniciatyvos prisijungus švietimo įstaigoms, bibliotekoms, verslo įmonėms ir kitoms organizacijoms Lietuvoje bus surengta daugiau nei 200 renginių.

Vokiečių kalbos žinios svarbios stiprinant Lietuvos ir Vokietijos ryšius. Per 25 metus, po Vokietijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atnaujinimo, šalys glaudžiai bendradarbiauja ekonomikos srityje, vyksta akademiniai mainai, plėtojamas turizmas. Tačiau dar didesnės galimybės atsivertų, jei daugiau lietuvių kalbėtų vokiškai. Lietuvoje veikiančių vokiško kapitalo įmonių vadovai ir į užsienio rinkas žengiantys Lietuvos verslininkai pripažįsta, kad šalyje trūksta specialistų, gerai mokančių vokiečių kalbą.

Vokiečių kalbos dienų išvakarėse konferencija apie vokiečių kalbos žinių naudą Gėtės institute subūrė germanistus, švietimo įstaigų ir privačių įmonių atstovus. Pasiruošimą Vokiečių kalbos dienoms vainikavo grupės SKAMP sukurtas himnas lietuvių ir vokiečių kalbomis.

„Tvirtą Vokietijos ir Lietuvos partnerystę lemia ir vokiečių kalba. Kaip Vokietijos ambasadorė, galiu užtikrintai pasakyti, kad Lietuvoje beveik nepasitaikė tokių situacijų, kur bent vienas ar net daugiau pašnekovų nemokėtų gerai arba labai gerai vokiečių kalbos. Taip yra visose gyvenimo srityse, ir tai yra puiki bazė, kurią mes norime dar labiau išplėsti. Todėl džiaugiuosi, kad prie pirmą kartą rengiamos iniciatyvos prisijungė visa Lietuva“, – sakė Vokietijos ambasadorė Lietuvoje Jutta Schmitz.

Ambasadorė įsitikinusi, kad dėl stipriai susipynusių ryšių Europoje vokiečių kalba, ypač jauniems žmonėms, atveria įvairių galimybių tobulėti tiek profesiškai, tiek žmogiškai. Svarbu, kad žmonės suprastų, jog XXI a. globaliame pasaulyje anglų kalba yra privaloma, o vokiečių kalba – pliusas.

„Spalio 3 d., per šiųmetę Vokietijos vienybės dieną Vilniuje, ant pirmojo Vokiečių gatvės namo buvo atidengta lentelė su gatvės pavadinimu vokiečių kalba. Kalbėjusieji ta proga, be kita ko, paminėjo, kad Vilniaus Vokiečių gatvė rašytiniuose šaltiniuose minima jau XIV a. Tai dar kartą pabrėžia, kokie istoriškai glaudūs ryšiai sieja vokiečius ir lietuvius“, – džiaugėsi Vokietijos ambasadorė Lietuvoje.

Atnaujinus diplomatinius ryšius, šalių santykiai vėl stiprėjo ir dinamiškai plėtojosi visose gyvenimo srityse – nuo politikos, ekonomikos, prekybos iki kultūros, švietimo ir mokslo. Vokietija ir Lietuva ne tik plėtoja glaudžius dvišalius santykius, bet ir konstruktyviai bendradarbiauja per įvairias tarptautines organizacijas, ypač – ES ir NATO. Šiam sėkmingam bendradarbiavimui neabejotinai didelę reikšmę turėjo vokiečių kalbos, kaip tarpininko, vaidmuo.

Vokiečių kalba – antra dažniausiai vartojama užsienio kalba Europos Sąjungoje. Ji išsaugojusi šimtametes tradicijas Lietuvoje ir šiandien yra viena svarbiausių užsienio kalbų šalyje. Siekiant akcentuoti šios užsienio kalbos žinių privalumus, kilo idėja organizuoti Vokiečių kalbos dienas.

Pasak Gėtės instituto Lietuvoje vadovo Detlofo Gericke`o, didelė vokiečių kalbai ir kultūrai skirtų renginių, kurie vyks didžiuosiuose miestuose ir regionuose, įvairovė demonstruoja lietuvių meilę vokiečių kalbai.

Sostinėje, Kudirkos aikštėje, veiks informacinė Vokiečių kalbos dienų palapinė ir bus galima stebėti iliuzionisto pasirodymus, Valdovų rūmuose vyks edukacinė senosios muzikos programa, Vokietijos ambasada ir Vokietijos alumnų portalas „Alumniportal Deutschland“ organizuoja diskusiją apie Europos Sąjungos ateitį.

Norintieji išmokti vokiečių kalbą tam turi daug galimybių, o svajojantieji studijuoti ar stažuotis Vokietijoje tai gali padaryti nemokamai. Gėtės instituto Lietuvoje vadovas D. Gericke`as patikino, kad vokiečių kalbos populiarinimo kampanijos tikslas – stiprinti vokiečių kalbos vaidmenį Lietuvoje ir jokiu būdu neišstumti kitų užsienio kalbų. Pasak D. Gericke`o, daugiakalbystė ir kalbų įvairovė kiekvienam žmogui suteikia išskirtinumo.

Vokietijos ir Baltijos šalių prekybos rūmų biuro Lietuvoje vadovė Audronė Gurinskienė pasidžiaugė, kad vokiečių įmonių susidomėjimas Lietuvos rinka nuo praėjusių metų padvigubėjo. Lietuvos įmonės taip pat aktyviai domisi ir žengia į Vokietiją. Dėl šios priežasties vokiečių kalbą mokančių specialistų poreikis dar labiau išaugo. Tačiau įstaigos atliktos apklausos (joje dalyvavo 62 Lietuvoje veikiančios užsienio ir lietuviško kapitalo įmonės) duomenimis, net 90,3 proc. įmonių pripažino, kad sunkiai randa darbuotojų, gerai mokančių vokiečių kalbą. 69,3 proc. apklaustų įmonių nėra patenkintos savo ar savo darbuotojų iš Lietuvos vokiečių kalbos žiniomis, o 78,8 proc. darbdavių įsitikinę, kad geresnės darbuotojų vokiečių kalbos žinios padėtų pasiekti geresnių rezultatų dirbant su klientais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.