Naujienų srautas

Kultūra2016.10.15 00:32

Nacionaliniame dramos teatre – spektaklis vaikams „Raudonkepurė“

Sekmadienį į spektaklio „Raudonkepurė“, pagal prancūzų dramaturgo Joëlio Pommerat to paties pavadinimo pjesę, premjerą vaikus kviečia Nacionalinis dramos teatras. Spektaklio kūrėjai sako kūrinio idėją kūrę drauge su vaikais per kūrybines dirbtuves.

Spektaklio režisierius Paulius Tamolė ir dailininkė Lauryna Liepaitė, su kitais aktoriais rengdamiesi spektakliui „Raudonkepurė“, iš pradžių surengė kūrybines dirbtuves, į kurias pasikvietė vaikus. Sako norėję sužinoti, ko vaikai tikisi atėję į teatrą ir koks yra šiuolaikinis vaikas, kuriam statomas spektaklis. Pasak spektaklio kūrėjų, šios dirbtuvės tapo atspirties tašku spektaklio formai bei sprendimams.

„Atsirado sumanymas leisti jiems piešti, klausantis pasakos, ir tai labai pasiteisino, nes jie piešė, mes juos stebėjome, tada atrodė, kad nesiklauso. Bet, kai pradėjo piešti, jie nupiešė net mažiausius personažus, nors atrodė, kad jie net neklauso. Nuo to piešimo viskas augo“, – stebisi dailininkė L. Liepaitė.

„Turėjo įtakos sprendimui, koks bus – mes naudojame jų kai kuriuos piešinius. Jie transformuoti, bet jų piešiniai, iš to padarytas, mums buvo svarbu pajusti jų energiją, ką reiškia būti su vaiku“, – sako P. Tamolė ir L. Liepaitė.

Spektaklis vaidinamas Nacionalinio dramos teatro Mažosios salės scenoje įrengtoje erdvėje, lyg vaiko kambaryje, kuri primena pietų miegui užskleistas užuolaidas. Šioje uždaroje erdvėje įsikurs visi – ir aktoriai, ir žiūrovai. Visi drauge per spektaklį galės piešti. 

Spektaklyje vaidina aktoriai Kamilė Petruškevičiūtė, Diana Anevičiūtė, Vitalija Mockevičiūtė, Eimantas Pakalka, Gediminas Rimeika, Justas Tertelis ir Laurynas Žakevičius. Pasak režisieriaus, nenurodyta, koks aktorius kokį vaidmenį kuria, nes, kaip ir pjesėje, visi jie istorijos pasakotojai.

„J. Pommerat pjesė yra „Raudonkepurė“, ji parašyta pagal fabulą Grimų. Bus ir vilkas, ir mama, ir mergaitė. Ties mergaite sustojame, tai istorija apie mergaitę, niekur pjesėje neminima raudonkepurė, būtent mergaitės istorija. Tarsi liko viskas kaip Grimų, tiesiog pasikeitė kontekstas“, – aiškina režisierius.

Spektaklio „Raudonkepurė“ premjera Nacionaliniame dramos teatre šį sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi