Kultūra

2016.10.14 16:03

B. Dylanas dar neatsakė į paskyrimą Nobelio premijos laureatu

BNS2016.10.14 16:03

Praėjus parai nuo Nobelio literatūros premijos paskyrimo Bobui Dylanui Švedijos akademija paskelbė, kad dar nesugebėjo susisiekti su uždarai gyvenančiu JAV dainininku.

„Akademija kalbėjosi su B. Dylano agentu ir jo gastrolių vadybininku“, – penktadienį sakė Švedijos akademijos kancleris Oddas Zschiedrichas.

Be tol kas dar nepavyko pasikalbėti tiesiogiai su pačiu B. Dylanu, sakė jis.

Naujasis laureatas ketvirtadienį vakare grojo sausakimšoje salėje Las Vegase – praėjus kelioms valandos nuo pergalės prieš tokius favoritus kaip Salmanas Rushdie iš Didžiosios Britanijos. Jis tapo pirmuoju amerikiečiu, gavusiu Nobelio literatūros premiją po 1993-iaisiais apdovanotos Toni Morrison.

Tačiau gerbėjai, kurie tikėjosi entuziastingo atsako, nusivylė. Nekalbusis B. Dylanas liko ištikimas sau ir tarp dainų neištarė nė žodžio, palikdamas pasaulį spėlioti, ką jis mano apie savo iškėlimą į literatūros panteoną.

Laikraštis „The Washington Post“, kuris susisiekė su žmonėmis, artimais 75 metų žvaigždei, parašė: „B. Dylanas visą dieną tylėjo apie apdovanojimą.“

Vienas jo draugų, dainininkas Bobas Neuwirthas laikraščiui sakė: „Jis net gali jos nepripažinti.“

Kiekvienais metais Nobelio premijų laureatai yra gruodžio 10-ą dieną pakviečiami į Stokholmą atsiimti savo apdovanojimų iš Švedijos karaliaus rankų ir pasakyti savo kalbas.

Tačiau kol kas Akademija nežino, ar B. Dylanas planuoja atvykti.

1964 m. prancūzų filosofas Jean-Paulis Sartre`as atsisakė literatūros premijos – iškart, kai sužinojo, kad ją gavo. Tais laikais premija buvo 273 tūkst. kronų.

2016 m. B. Dylanas galėtų atsiimti 8 mln. kronų (822 tūkst. eurų).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.