Kultūra

2016.10.14 08:23

3 mėnesiams pratęstas S. Povilaičio atminimo įamžinimo konkursas

BNS2016.10.14 08:23

Komisija ketvirtadienį taip ir neišrinko geriausio varianto, kaip Palangoje įamžinti maestro Stasio Povilaičio atminimą. Nuspręsta konkursą pratęsti trims mėnesiams, rašo „Vakarų ekspresas“.

„Tų projektų, kurie buvo pateikti konkursui, komisija neatmetė. Bet matyti, kad daugeliui pritrūko laiko idėjas išgryninti. Pavyzdžiui, siūlant vietas, kur turėtų stovėti Stasio Povilaičio skulptūra, dažnai buvo neįvertinta architektūrinė aplinka. Todėl komisija nusprendė neforsuoti ir pratęsti konkursą iki vasario 1 dienos. Juolab kad šis įamžinimas svarbus ne vien Palangai, bet ir visai Lietuvai, o pirmųjų vietų laimėtojams numatytos nemenkos premijos“, – po posėdžio sakė konkurso koordinatorė, Palangos savivaldybės Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Kristina Litvinienė.

Ji akcentavo, kad pratęstam konkursui bus galima pateikti ir tuos pačius, tik galbūt patobulintus darbus, tikimasi gauti ir šviežių idėjų. Pirmajam konkursui buvo pateikti septyni pasiūlymai. Siūlyta statyti dainininko skulptūrą ar paminklą, įrengti jo vardo estradą arba rengti S. Povilaičio vardo festivalius.

Popdainininkas, dainų tekstų autorius S. Povilaitis mirė pernai spalį. Jis daug koncertavo Lietuvoje ir užsienyje, yra pelnęs A. Šabaniausko (1991 metais), Gintarinės palmės (1993 metais), Bravo (1997 metais) premijas ir kitus apdovanojimus.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.