Kultūra

2016.10.11 17:43

Kaune duris atvers komiksų kultūros centras

LRT.lt2016.10.11 17:43

Nemuno pakrantėje naujai besikuriančiame kvartale, tarpukariu veikusio Kauno pieno centro komplekse, savo veiklą pradeda pirmasis Kaune komiksų kultūros centras. Penktadienį kauniečiai ir miesto svečiai kviečiami į centro atvirų durų dieną.

Komiksų kultūrą Lietuvoje ir už jos ribų populiarinanti Viešoji įstaiga „Kitokia grafika”, į Kauną atsikrausčiusi iš Vilniaus, ir ne vieną kartą keitusi savo veiklos vietą, galiausiai įsikūrė Karaliaus Mindaugo apartamentuose.

Dviejų aukštų studijoje nusėdo kelis metus migravusi komiksų skaitykla, talpinanti kelis šimtus leidinių pradedant grafiniais romanais, savilaidos publikacijomis ir baigiant teorine literatūra. Skaitykla veikia komiksų centro darbo laiku, yra atvira visiems norintiems šiltai ir jaukiai su knyga praleisti lietingas dienas. Pirmame aukšte įsikūrė leidykla-spaustuvė, kurioje, kol kas vienintelėje vietoje Lietuvoje, unikalia risografijos spaudos technika galima atsispausti meno leidinių

Visus metus lankytojus priimantis komiksų centras duris užvers lapkritį – čia visą mėnesį veiks komiksų menininko rezidencija. Joje svečiuosis iš daugybės pretendentų atrinktas prancūzų menininkas Benjaminas Courtault. Vieno mėnesio rezidenciją, kurios metu menininkas ne tik dirbs prie savo projekto, bet ir kurs istoriją apie Kauną, parėmė Kauno miesto savivaldybė.

Spalio 14 dieną, penktadienį, „Kitokios grafikos” kolektyvas kviečia į atvirų durų dieną, kur bus galima susipažinti su komiksų centro veiklomis. Nuo 12 val. čia veiks gražiausių studijoje atspausdintų darbų paroda, visi norintys galės praktiškai išbandyti risografiją, pavartyti skaityklos knygas ar tiesiog pasišnekučiuoti su „Kitokios grafikos” nariais prie kavos puodelio.

Nuo 19 val. visų lauks gyvo garso koncertas. Specialiai šiam vakarui klausytojams bus pristatytas naujas projektas „Mėsos perlas”.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.