Kultūra

2021.09.27 23:21

Senkovas apie spektaklį „Varovai“: patikėti blogiu yra lengviau nei gėriu

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.27 23:21

Klaipėdos dramos teatre – premjera. Į teatrą grįžo režisierius Elmaras Senkovas iš Latvijos. Prieš trejus metus čia kūręs spektaklį „Mama Drąsa“, šįkart kviečia į pastatymą „Varovai“, nagrinėjantį aktualias šių dienų temas – visuotinį susiskaldymą, sąmokslo teorijas.

Mažo ramaus miestelio kasdienybę sudrumsčia skandalas: visų mėgstamas mokytojas Lukas apkaltinamas seksualine prievarta prieš mokinę. Nors vaiko kaltinimas melagingas, vieni kitus gerai pažįstantys miestelio gyventojai pratrūksta pykčiu, imasi vietos teismo, tampa varovais. Taip pavadintą spektaklį pagal britų rašytojo Davido Farro pjesę „Medžioklė“ ir to paties pavadinimo Tomaso Vinterbergo filmo scenarijų Klaipėdos dramos teatre pastatė latvių režisierius E. Senkovas.

„Tema labai svarbi kiekvienai kultūrai. Pastaruoju metu prarandame ryšį, bendravimą vienas su kitu, tampame šiurkštūs, skirstome vieni kitus į juodus ar baltus. Tai šiek tiek primena informacinį karą. Ir žinoma, šioje situacijoje žmogui naudinga kuo nors tikėti, nes jei žmogus netiki niekuo, jis jaučiasi vienišas“, – pasakoja režisierius.

Panorama. Aklavietė Vokietijoje po rinkimų: laimėjo socialdemokratai, bet kas pakeis Merkel – atviras klausimas

Neva nuskriaustos mergaitės tėvą Tadą įkūnijantis aktorius Vaidas Jočys sako, kad svarbu nepasiduoti emocijoms: miestelio gyventojai iškart patiki mokytojo kaltumu.

„Gal čia daugiau atsakomybės nusimetimas nuo savęs, nusimeti – kaip ir gyvenime būna, – ir dar baisiausia, kad tu permeti tą atsakomybę kažkam kitam, ir atrodo: „Aš nusiplaunu rankas, viskas, aš švarus“. Nors pats esi toje pačioje situacijoje“, – svarsto aktorius.

Mokytoją Luką vaidina aktorius Darius Meškauskas.

„Kiekvienas mes kažkur kaltas, bet visada paprasčiau apkaltint kitą ir tuo pačiu geriau pačiam atrodyti. O iš tikrųjų visada reikėtų atsisukti į patį save“, – įsitikinęs jis.

Režisierius E. Senkovas pažįstamas Klaipėdos žiūrovams – prieš trejus metus režisavo spektaklį „Mama Drąsa“, pelniusį du „Auksinius scenos kryžius“: vieną už geriausią spektaklį, kitą pelnė aktorius Darius Meškauskas.

„Šį spektaklį pradėjome kurti prieš metus, bet per juos pasikeitė visas pasaulis. Jis keičiasi kas mėnesį ir šiandien ši tema, ši pjesė, yra dar aktualesnė. Ji apie tai, kad mes nebetikime, prarandame pasitikėjimą vienas kitu ir kartu – pasauliu. Visiems atrodo, kad pasaulis linki mums blogo, o patikėti blogiu yra lengviau, nei patikėti gėriu“, – tvirtina režisierius.

Artimiausi „Varovų“ spektakliai – lapkritį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt