Kultūra

2016.10.06 14:46

Savivaldybė: „Triumfo arka“ iš šiukšlių maišų prie Seimo pastatyta be leidimo

BNS2016.10.06 14:46

Trečiadienio vakarą Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, prie Seimo rūmų, iš šiukšlių maišų pastatyta konstrukcija, pavadinta Triumfo arka.

Vilniaus miesto savivaldybė teigia šiai meninei instaliacijai leidimo nedavusi. Jos autorei nurodyta per kelias valandas konstrukciją pašalinti.

„Skulptūrą“ sudaro metalinis karkasas, aplipdytas polietileno maišais. Ant jos pakabinta lentelė su užrašu „Triumfo arka. Eglė Grėbliauskaitė“.

Seimo kanclerė Daiva Raudonienė BNS sakė, kad su Seimo kanceliarija ši akcija nederinta. Ji teigė nežinanti ir kas, kokiu tikslu ją organizavo.

„Vadovybės apsaugos departamento pareigūnai vakar patikrino statančiųjų dokumentus, jie turėjo savivaldybės leidimą“, – teigė kanclerė.

Vilniaus miesto mero patarėjas Aleksandras Zubriakovas neigia, kad savivaldybė išdavė leidimą statyti minėtą instaliaciją.

„Savivaldybės leidimas šiai meninei instaliacijai nebuvo išduotas“, – ketvirtadienį BNS sakė A. Zubriakovas.

Anot jo, prieš kurį laiką sulaukta menininkės prašymo leisti Nepriklausomybės aikštėje surengti ekologinę akciją, nukreiptą prieš plastikinių maišelių naudojimą.

„Jai buvo paaiškinta, kad prieš tai būtina gauti Kultūros paveldo departamento Vilniaus skyriaus leidimą, nes tai Nepriklausomybės aikštė, ji yra saugoma, bei Nacionalinės žemės tarnybos leidimą, nes tai valstybės žemė. To padaryta nebuvo“, – teigė mero patarėjas.

Vilniaus miesto savivaldybės atstovai ketvirtadienį susisiekė su „Triumfo arkos“ statytojais ir nurodė jiems per kelias valandas instaliaciją pašalinti.

Tuo metu sostinės vicemeras Gintautas Paluckas abejojo, ar surengti meninei akcijai buvo būtinas savivaldybės leidimas. Jo teigimu, užtenka informuoti savivaldybę apie planuojamą renginį.

„Tai yra menas. Menas gali būti suprantamas arba ne, kaip ir, pavyzdžiui, mūsų Vlado Urbanavičiaus „vamzdis“ arba „Krantinės arka“. Ši instaliacija yra laikina, ji pastovės ir bus išvežta“, – svarstė jis.

Viešosios įstaigos „Meno vadybos platforma“, kuri rūpinosi leidimais „Triumfo arkai“, vadovė Rūta Stepanovaitė BNS sakė, kad menininkė E. Grėbliauskaitė turi savivaldybės leidimą savo akcijai.

„Leidimai tikrai yra. Tik dabar kilo klausimai dėl renginio traktavimo, nuo to priklauso, kokio leidimo reikia“, – tvirtino R. Stepanovaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.