Kultūra

2021.09.27 18:30

Įtampa Klaipėdos kultūros įstaigoje: darbuotojai mobingu kaltina vadovą, šis – dirbti nenorinčius pavaldinius

Marius Eidukonis, LRT KLASIKOS laida „Ryto allegro“, LRT.lt2021.09.27 18:30

Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) veikla pastaruoju metu sulaukia dėmesio ne dėl meninių projektų, o dėl procesų, vykstančių šioje organizacijoje. KKKC darbuotojai uostamiesčio savivaldybei išplatino laišką, kuriame skundžiasi vadovo ir jo pavaduotojo mobingu. Įstaigos vadovas LRT KLASIKAI sako esantis šmeižiamas, be kita ko, pats patiriantis didelį spaudimą iš dirbti ir ieškoti kompromisų nenorinčių kai kurių darbuotojų.

Dabartinis KKKC vadovas Liudas Andrikis, anksčiau vadovavęs Klaipėdos priklausomybės ligų centrui, vadovauti šiai organizacijai konkursą laimėjo tik iš trečio karto. Praėjusią savaitę Klaipėdos miesto savivaldybei buvo įteiktas dalies darbuotojų raštas, kuriame KKKC vadovas L. Andrikis kaltinamas mobingu. Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas patvirtina, kad tiek jį, tiek visus kitus tarybos narius toks laiškas pasiekė.


Pasak jo, anoniminiame laiške iškeltos nuostatos ir įvardyti akcentai kelia „tam tikrą nuostabą ir susirūpinimą“. Meras teigia, kad kritikos ir pasipiktinimo iš KKKC kolektyvo sulaukdavo ir šiai organizacijai vadovaujant Ignui Kazakevičiui.

„Vadovaujant I. Kazakevičiui mane taip pat pasiekdavo ir anoniminiai, ir neanoniminiai nepasitenkinimo laiškai, juose taip pat buvo piktinamasi tuomečiu įstaigos vadovu, – teigia uostamiesčio meras. – Čia tokia tam tikra tradicija gal išeina? Tam tikras deja vu.“

V. Grubliauskas neatmeta galimybės, kad tokie skundai turi „politinio fono“. „Apie tai mieste kalbama gana skambiai ir plačiai, – sako jis. – Ne aš čia turiu būti tas taikytojas ar mediatorius. Bet kuriuo atveju vadovo dialogo su vadovaujamu kolektyvu gali būti ir turi būti daugiau. Turi būti išklausomos visos nuomonės, net jei jos ir pačios nepalankiausios. Girdėjau, kad naujasis vadovas netruko įvesti naują drausmės tvarką. Vis dėlto turi būti rastas kompromisas.“

„Vadovaujant I. Kazakevičiui mane taip pat pasiekdavo ir anoniminiai, ir neanoniminiai nepasitenkinimo laiškai, juose taip pat buvo piktinamasi tuomečiu įstaigos vadovu. Čia tokia tam tikra tradicija gal išeina?

V. Grubliauskas

Keturi iš aštuonių kultūros įstaigos vadybininkų parašė pareiškimą išeiti iš darbo. Paklaustas, ar tai nesujauks KKKC veiklos, meras sako manantis, kad naujų žmonių atėjimas nereiškia stagnacijos, atvirkščiai – tam tikrus pokyčius. „Ar tie pokyčiai bus į gera, ar į bloga, čia jau reikėtų klausti paties vadovo. Šiomis dienomis kaip tik apie tai su juo kalbėjau. L. Andrikis minėjo, kad ateina naujų vadybininkų vietoj tų, kurie išeina“, – sako V. Grubliauskas.

Klaipėdos meras teigia girdėjęs, kad ir „pavaduotojas tai anoniminei bendruomenei labai kliūva“. V. Grubliauskas čia pat pabrėžia, kad tiek vadovas, tiek jo pavaduotojas buvo atrinkti konkurso būdu, o ne buvo paskirti. „Nebuvo taip, kad kas nors juos paskyrė ar atsivedė“, – tikina jis.

Ne aš turiu būti tas taikytojas ar mediatorius. Bet kuriuo atveju vadovo dialogo su vadovaujamu kolektyvu gali būti ir turi būti daugiau.

V. Grubliauskas

KKKC vadovas pripažįsta, kad pradėjęs dirbti palaikymo iš kolektyvo nesulaukė. Pasak jo, komanda vis dar formuojasi. „Buvo sunku susikalbėti, jautėsi tiesioginis priešinimasis, nesikalbėjimas ir ignoravimas. Buvo tikrai įtempta situacija“, – vadovavimo pradžią prisimena dabartinis KKKC direktorius.

L. Andrikis tikina kolektyvo nusistatymą bandęs įveikti pokalbiais ir bendru darbu. Jis sako esantis apstulbintas dėl tokio melo ir šmeižto, išdėstyto viešame laiške. „Tai visiškas melas ir šmeižtas, – tvirtina KKKC vadovas. – Aš stengiuosi nesivelti į tokį nekonstruktyvų ir šmeižikišką bendravimą.“

Buvo sunku susikalbėti, jautėsi tiesioginis priešinimasis, nesikalbėjimas ir ignoravimas. Buvo tikrai įtempta situacija.

L. Andrikis

Pašnekovas neigia bet kokius kaltinimus dėl taikomo mobingo darbo kolektyvui. Atvirkščiai, mobingas yra naudojamas prieš mane, pavaduotoją ir buvusius darbuotojus, sako L. Andrikis.

„Pakalbinkite tuos darbuotojus, kurie per praėjusius metus ir šių metų pradžioje išėjo iš darbo, kokiais būdais su jais atsisveikinta. Galite pakalbinti ir tuos, kurie atsilaikė prieš šitą mobingą. Tuomet susidarysite platesnį vaizdą, kokia yra situacija.

Aš stengiuosi nesivelti į tokį nekonstruktyvų ir šmeižikišką bendravimą.

L. Andrikis

Stengiuosi rasti sprendimus bendraudamas, siekdamas kompromiso. Taip, komandoje yra profesionalų. Džiaugiuosi dėl to. Tačiau yra tokių darbuotojų, su kuriais tiesiog neįmanoma susikalbėti“, – teigia Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro vadovas L. Andrikis.

Plačiau apie Klaipėdos kultūrų komunikacijų centrą purtančius nesutarimus klausykitės radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt