Naujienų srautas

Kultūra2016.10.06 00:13

„Lėlės“ teatre – spektaklio „Dainuojantis ir šokantis mergaitės vieversėlis“ premjera

Savaitgalį į premjerą kviečia Vilniaus teatras „Lėlė“. Spektaklį „Dainuojantis ir šokantis mergaitės vieversėlis“ pagal Sigito Gedos eiles ir Olego Ditkovskio muziką stato režisierius Algirdas Mikutis, prieš 40 metų pats vaidinęs to paties pavadinimo Vitalijaus Mazūro spektaklyje. 

S. Gedos „Dainuojantis ir šokantis mergaitės vieversėlis“ – tai odė vaikystei, bundančiam vaiko dvasingumui ir jį supančio pasaulio grožiui, tyriausioms svajonėms, sako spektaklio kūrėjai. Pasaka apie mergaitę ir jos palydovą vieversėlį, kuriuos miško žvėrims atiduoda tėvelis, atskleidžia vidinį vaiko pasaulį, jo transformacijas, natūralų pozityvių vertybių siekį. Muzikinį spektaklį pagal poeto S. Gedos eiliuotus tekstus kuria režisierius A. Mikutis, dailininkė Aušra Bagočiūnaitė-Paukštienė ir kompozitorius O. Ditkovskis.

„Tame teatriniame kontekste kažkaip ilgėjausi tokios švarios, skaisčios, primityvios poezijos, naivių akių temos, kur galima padaryti poetinį spektaklį“, – sako režisierius A. Mikutis.                

Prieš beveik 40 metų, 1978 m. spalį, šią S. Gedos pjesę šiame teatre pastatė režisierius ir dailininkas V. Mazūras, o spektaklyje vaidino tuomečiai IV kurso studentai-lėlininkai, kurie ir šiandien sudaro teatro aktorių trupės pagrindą – tai spektaklį režisuojantis A. Mikutis ir naujajame pastatyme vaidinantys aktoriai Almira Grybauskaitė, Elvyra Piškinaitė, Vilius Kirkilionis.

„Beveik prieš 40 metų mes buvome trečiame kurse, visas kursas vaidino vieversėlyje, nepraėjo nė 40 metų, tiesiog reikia pasižiūrėti, tuoj mums jubiliejus, pasižiūrėti nueitą kelią, nes tai buvo pirmas spektaklis, tikiuosi, kad nepaskutinis“, – viliasi A. Mikutis.

Ankstesniame spektaklyje mergaitės vaidmenį kūrė dvi aktorės A. Grybauskaitė ir E. Piškinaitė, šiandieniame spektaklyje jos virto vienu bendru personažu.

„Nusivažiavome, visos mergaitės auga, taip ir mes augome, brendome, subrendome iki laumės, kadangi dviese dubliavomės, režisieriui nebuvo išeities, tai padarė dvigalvę“, – aiškina aktorės.

Spektaklyje mergaitės ir vieversėlio vaidmenis kuria šiemet Muzikos ir teatro akademiją baigę du jauni aktoriai Arnas Danusas ir Marija Chlebopaševaitė. Taip pat vaidina aktoriai Deivis Sarapinas, Irmantas Jankaitis, Karolis Butvidas, Lijana Muštašvili, Edita Zėčiūtė, spektaklio dailininkė A. Bagočiūnaitė-Paukštienė. Spektaklio premjera „Lėlės“ teatre šį šeštadienį ir sekmadienį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi