Kultūra

2015.09.08 13:45

„Naujajame Baltijos šokyje“ bus daug šokio

Margarita Alper, LRT Televizijos naujienų tarnyba, LRT.lt2015.09.08 13:45

Po mėnesio Vilniuje prasidės 17-asis festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Šiemet jo programoje yra net 23 spektakliai iš 11 šalių.

Po mėnesio Vilniuje prasidės 17-asis festivalis „Naujasis Baltijos šokis“. Šiemet jo programoje yra net 23 spektakliai iš 11 šalių.

„Naujasis Baltijos šokis“ prasidės gegužės 7-ąją. Jį pradės Paryžiaus konservatorijos Jaunimo baletas su spektakliu „The Grammar of silence“. Pasak festivalio vadovo Audronio Imbraso, po truputį festivalio finansavimui grįžtant į prieškrizinį lygį, galima plėsti jo programą. Šiemet joje – daugiau nei 20 spektaklių, kuriuos rodys šokio kūrėjai iš 11 šalių.

„Finansavimas festivalių šiek tiek atsistatė. Galime drąsiau organizuoti, pavyksta pasikviesti solidžias grupes. Šiemet susidėliojo taip, kad šokio bus daug. [...] Šiemet atvyks daug choreografų iš Izraelio, jie neša stipraus šokio užtaisą“, – tikina A. Imbrasas.

Festivalio vadovas didžiausia festivalio žvaigžde išskiria britų choreografą Timą Rushtoną ir Danijos šokio trupę, kuri rodys spektaklį „Meilės dainos“. Minėtas choreografas į „Naująjį Baltijos šokį“ grįžta po dešimtmečio. Danijos šokio trupė, kurią sudaro šokėjai iš viso pasaulio, įkurta 1981-aisiais, T. Rushtonas jai vadovauja jau dvyliktus metus. Prieš dvejus metus Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II-oji apdovanojo T. Rushtoną britų imperijos ordinu už nuopelnus šokiui.

„Kai pirmą kartą jį pamačiau, supratau, kad šokis yra kalba. Tokia kalba, kuri nemeluoja. Kūnas niekada nemeluoja“, – pabrėžia Audra Sabaliauskienė, Danijos kultūros instituto direktorė.

Į festivalį atvyks norvegų trupė „Zero visibility“, turėjusi spektaklį rodyti pernai, tačiau dėl šokėjos traumos gastrolės neįvyko. Šiemet trupė vaidins spektaklį „Vėl“.

Net kelios trupės atvyks iš Izraelio arba bus rodomi Izraelio choreografų sukurti darbai kitose šalyse. Taip pat bus pristatyti ir dviejų lietuvių choreografių, gyvenančių ir kuriančių užsienyje, spektakliai: Jungtinėje Karalystėje įsikūrusi Ieva Kuniskis atveža savo spektaklį „Išėjau pieno“, o Ispanijoje dirbanti Ugnė Dievaitytė parodys jos ir choreografės iš Brazilijos Limos bendrą „Nekviesta būtybė“.