Kultūra

2021.09.25 13:54

Nomedos Kazlaus laidoje baroko muzikos žvaigždė Vivica Genaux atviraus apie Aliaskos 40 laipsnių šalčio įtaką

LRT.lt2021.09.25 13:54

„Viva Vivaldi, viva Vivica“ – šūkis, kuris aikštingai supainioja amžius ir šimtmečių muzika skamba lyg XXI-ojo amžiaus naujas ritmas – daug sudėtingesnis ir gilesnis, nei dabarties rutinos dulkės.

Šis šūkis labai tiksliai apibūdina charizmatiškąją barokinės muzikos žvaigždę ir ambasadorę pasaulyje Vivica Genaux.

Mecosopranas, pakerėjęs margąją publiką, verčia tankiau plakti visų klausytojų širdis. Gimusi JAV Aliaskos valstijoje – „karšto sniego“ klostėmis kloja pasaulio koncertų scenas ir barokiniais skambesių pasažais nepalieka abejingų muzikos mylėtojų.

Garsios solistės „prakalbintas“ barokas mums primena, kad žmogus gali būti ne tik kaip vertinga medžiaga, bet jis – didis ir visagalis, galintis fantastiškais kupolais užpildyti erdves ir palikti savo pėdsakus ilgiems amžiams.

Studijavusi biologiją ir kryptingai siekusi genetikos inžinierės specialybės, baroko muzikos atlikėja aistringai atsiliepia apie šios muzikos poveikį: „Tai lyg psichoanalizė, tai tarsi meditacija. Visiška meditacija“. Į šią muzikinę meditaciją pasineria ir klausytojai.

Barokas skuba per pasaulį. Jis netgi labai modernus XXI amžiuje, nes primena, o gal atveria būties begalybę ir tikrąjį liūdesį, nes tik jis gimdo gyvenimo džiaugsmą ir pilnatvę.

Ir šioje fejerijoje neišdildomai skamba laidų ciklo „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ svečio – moters balsas, baroką giliai panardindamas į mūsų širdis – lyg praeitį, lyg tolimą ateitį, kad muzika pulsuotų – visur ir per amžius. Muzika be senaties – čia ir dabar.

Norite pasižvalgyti, kaip vyksta laidos kūrybinės grupės pasiruošimas pokalbiui? Kviečiame žiūrėti nuotraukų galeriją.

O apie Aliaskos šaltį ir genetikos studijas, prisijaukintą Veneciją ir per pandemiją atrastą psichologiją bei dėkingumą publikai žiūrėkite išskirtiniame interviu laidai „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ šeštadienį, rugsėjo 25 d. 18.30 val. per LRT PLIUS.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt