Kultūra

2021.09.24 23:38

Įkalinimo įstaigose skambėjo Chopino noktiurnai: taip statomi tiltai tarp visuomenės ir nuteistųjų

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.24 23:38

Trijose Lietuvos įkalinimo įstaigose skambėjo Frederico Chopino noktiurnai, atliekami pianisto Dariaus Mažinto. Koncertus surengusios labdaros organizacijos įkūrėjas Dmitrijus Kanovičius sako, taip statomi tiltai tarp visuomenės ir nuteistųjų, kuriems norima suteikti vilties.

Pravieniškių pataisos namų - atvirosios kolonijos salė – pilna. Kai kurie nuteistieji sako, pasiilgę koncertų.

„Pradėjom groti, turim kapelytę tokią pasidarę nuosavą, čia, vietoje. Yra instrumentų, yra visko, užimtumas vyksta, vienu žodžiu, gyventi galima“, – tikina nuteistasis Kęstutis Žaldokas.

Šopeno noktiurnai, atliekami pianisto Dariaus Mažinto, skambėjo Lietuvos įkalinimo įstaigose

Pravieniškėse, Vilniaus ir Alytaus pataisos namuose koncertus surengęs pianistas D. Mažintas sako, kad nuteistieji – geri klausytojai ir jis dar kartą įsitikino, kad muzika daro stebuklus.

Koncertams įkalinimo įstaigose muzikas pasirinkęs F. Chopino noktiurnus.

„Čia muzikos reikia daugiausiai, nes muzika nėra vien tik pramoga. Genijai kūrė muziką ne vien tik tam, kad mes galėtume briliantais išsikarstę atėję salėje pasėdėti ir pailsėti – tas irgi reikalinga, – bet muzika turi gydomąjį poveikį, ji gali atversti žmogų, aš tuo giliai tikiu“, – LRT TELEVIZIJAI sako pianistas.

Koncertų ciklą įkalinimo įstaigose rengia Kanadoje D. Kanovičiaus įkurta labdaros organizacija „Looking at the stars“ – ją pavadinęs pagal tėvo Grigorijaus Kanovičiaus apysaką „Aš žiūriu į žvaigždes“ apie mažą našlaitį žydų berniuką.

Pravieniškėse prieš dvejus metus įvyko pirmas koncertas. D. Kanovičius teigia, kad taip bando statyti tiltą tarp visuomenės ir nuteistųjų.

„Suteikti orumo tiems, kurie truputėlį ar visiškai praradę, tiems, kurie yra praradę viltį ir tiems, kuriems atrodo, kad visi, kurie yra už kalėjimo ribų, yra indiferentiški ir abejingi jų likimams“, – sako D. Kanovičius.

„Šitie projektai be galo svarbūs ir mūsų pareigūnų, ir kitų darbuotojų bendruomenei. Kaip aš sakau, šitie procesai vienija nuteistuosius ir mūsų dirbančius asmenis“, – pasakoja Kalėjimų departamento vadovas Virginijus Kulikauskas.

Koncertų ciklą D. Mažintas tęs dviejuose didžiausiuose Kanados kalėjimuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt