Kultūra

2021.09.24 08:43

Vilnių apima „Kultūros naktis“: festivalio saugumas, infocentrai ir transporto pokyčiai

LRT.lt2021.09.24 08:43

Rugsėjo 24 d. Vilniaus gyventojus ir svečius jau penkioliktą kartą naktinėti kvies kultūros ir meno festivalis Kultūros naktis. Jo programoje – apie 80 kultūros renginių – pasirodymų, koncertų, parodų, spektaklių ir įvairiausių meninių projektų, atliepiančių pačius įmantriausius lankytojų lūkesčius, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Visi festivalio „Kultūros naktis“ renginiai yra nemokami – tai menininkų, kultūros organizacijų, Vilniaus miesto savivaldybės, informacinio partnerio LRT, komunikacijos agentūros FABULA, kavinių tinklo CAFFEINE ir kitų festivalio partnerių dovana Vilniaus miesto gyventojams bei svečiams.

Festivalio partnerio CAFFEINE LT kavinėse lankytojai galės rasti ne tik budinančios kavos, bet ir leidinį su visos nakties programa, o taip pat dalyje kavinių bus įrengti „Kultūros nakties“ infocentrai, kuriuose bus galima rasti ir renginio savanorius (Gedimino g. 2, Pilies g. 3, Vilniaus g. 31, Vokiečių g. 18, Gedimino pr 31), padėsiančius susiorientuoti nakties renginiuose.

Kaip ir pernai, organizatoriai prašo laikytis saugos reikalavimų ir renginių metu rūpintis savimi bei aplinkiniais – kur reikia dėvėti kaukes, laikytis saugaus atstumo, dezinfekuoti rankas, o jei jaučiami peršalimo simptomai – likti namuose. Į dalį festivalio renginių privaloma registruotis, tai galima padaryti renginio tinklapyje, programoje pasirinkus norimą renginį arba, jei elektroninės registracijos nėra, jau atvykus į renginį. Galimybių paso poreikis taip pat nurodomas kiekvieno renginio apraše ir pagrįstas bendromis gairėmis:

RENGINIAI, VYKSTANTYS VIDUJE

- Būtinas galiojantis Galimybių pasas.

- Lankytojai registruojami (internetine registracija arba/ir vietoje).

- Muziejų ekspozicijų ir parodų lankymas – sritis, turinti išimtį. Registracija bei

galimybių pasas juose nėra būtini.

- Privaloma uždarose erdvėse dėvėti nosį ir burną dengiančias apsaugines kaukes.

RENGINIAI, VYKSTANTYS LAUKE

- Renginiams iki 500 žmonių registracija ir Galimybių pasas nėra būtini.

- Jei yra numatoma, jog renginyje susirinks daugiau nei 500 žmonių, bus vykdoma dalyvių registracija ir bus prašoma pateikti Galimybių pasą.

- Lankytojams rekomeduojama dėvėti apsaugines kaukes, laikytis saugaus 2 metrų atstumo.

Viešojo transporto pokyčiai ir papildomi mašrutai

Į festivalį ir iš jo sostinės gyventojai bei svečiai kviečiami vykti viešuoju transportu, „Kultūros naktį“ važiuos ir naktiniai autobusai. Keleivių patogumui jie kursuos dažniau – kas 15–18 min.

Visame viešajame transporte, taip pat ir naktį kursuosiančiuose autobusuose, galios įprastiniai viešojo transporto bilietai. Primenama, kad keleiviai visas bilietų rūšis gali įsigyti pildydami Vilniečio kortelę savitarnoje ar fizinėse platinimo vietose, programėlėse m.Ticket, Trafi. Tai reiškia, kad turintiems ilgalaikius ar dienos bilietus kelionė naktiniais maršrutais papildomai nekainuos.

Vilnius viešojo transporto keleiviams ir toliau primename pagrindines taisykles, jog kelionės po miestą būtų saugios ir sklandžios. Autobusuose ir troleibusuose būtina dėvėti veido kaukes, dezinfekuoti rankas, stotelėse ir kelionės metu laikytis saugaus atstumo. Keleiviai taip pat raginami planuoti keliones autobusais ir troleibusais, pasirenkant mažiau užpildytus maršrutų reisus, judėjimo laikus.

Iš rugsėjo 24 į 25 d. naktį kursuojantys maršrutai

„Kultūros nakties“ metu kursuos naktiniai 101N, 102N, 103N, 104N, 105N maršrutų autobusai. Jie kursuos nuo rugsėjo 24 d. 23.00 val. iki rugsėjo 25 d. 3.00 val.

Naktiniai autobusai sustos centrinėje miesto dalyje esančiose viešojo transporto stotelėse:

· Žaliasis tiltas – 103N, 104N, 105N.

· Vinco Kudirkos aikštė – 101N, 103N, 104N.

· Karaliaus Mindaugo tiltas – 101N, 102N, 105N.

· Arkikatedra – 102N.

· Operos ir baleto teatras – 102N.

· Juozo Tumo–Vaižganto – 102N.

Kaip viešuoju transportu nuvykti į renginius miesto centre?

Į „Kultūros nakties“ renginius patogiausia važiuoti viešuoju transportu:

iki Vinco Kudirkos aikštės stotelės – 1G, 11, 53, 88 maršrutų autobusais ir 2, 3, 6, 12 maršrutų troleibusais.
iki Arkikatedros stotelės – 10, 11, 33, 88 maršrutų autobusais.
iki Karaliaus Mindaugo tilto stotelės – 6G maršruto autobusais ir 2, 3, 4, 17 maršrutų troleibusais.
iki Dailės akademijos stotelės – 10, 33, 89 maršruto autobusais bei iki Užupio stotelės – minėtų maršrutų autobusais ir 11 maršruto autobusais.
iki Rotušės, Vokiečių stotelių – 89 maršruto autobusais.

Su „Kultūros nakties“ metu kursuosiančių naktinių autobusų maršrutų tvarkaraščiais galima susipažinti nuo rugsėjo 22 d. interneto tinklalapyje www.judu.lt, taip pat informacija skelbiama socialiniame tinklalapyje www.facebook.com/susisiekimo.paslaugos, m.Ticket, Trafi, darbo valandomis telefonu (8 5) 210 7050.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt