Kultūra

2021.09.23 15:34

„Kultūros naktį“ Žydų istorijos muziejus kviečia pažinti istorinę atmintį ir Holokaustą

LRT.lt2021.09.23 15:34

Rugsėjo 24 d. Vilniaus Gaono žydų istorijos muziejaus padaliniuose: Samuelio Bako muziejuje (Naugarduko g. 10) ir Holokausto ekspozicijoje (Pamėnkalnio g. 12) vyks „Kultūros nakties“ festivalis. Šiais metais muziejus skatins pažinti istorinę atmintį fotografijoje ir gatvės mene bei kvies į nemokamas ekskursijas Holokausto ekspozicijoje. Kiekvieno lankytojo lauks staigmena – suvenyrinės muziejaus dovanos, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Muziejus pastebi, kad pastarųjų visuomenės aktualijų fone yra netinkamai išnaudojama Holokausto atminimo simbolika, sumenkinantį aukų atminimą, todėl „Kultūros nakties“ metu ypatingą dėmesį skirsime Holokausto temos edukacijai, kviesdami į nemokamas ekskursijas.

Nuo 18 val. Holokausto ekspozicijoje lankytojų lauks muziejininkės ir ekskursijų vadovės Šarūnės Sederevičiūtės ekskursija po Holokausto ekspoziciją „Holokaustas Lietuvoje ir Vilniaus Getas“. Nuo 19:00 val. lankytojai kviečiami į ekskursiją lietuvių kalba su muziejininku – ekskursijų vadovu Mantu Šikšnianu. Muziejaus savanoris Florian Edling iš Austrijos „Gedenkdienst“ organizacijos ves ekskursiją anglų kalba po Holokausto ekspoziciją.

Samuelio Bako muziejuje lankytojai kviečiami į knygos pristatymą ir paskaitą apie istorinę atmintį. 18 val. Vokietijos istorijos instituto Varšuvoje direktoriaus pavaduotoja, ilgametė Thomo Manno festivalio organizatorė prof. dr. Ruth Leiseirowitz pristatys fotoalbumą „Žydai Klaipėdoje/Mėmelyje“. Knygoje pristatomos nuotraukos mena tarpukario Klaipėdą ir yra materialaus žydų palikimo dalis. Autorės teigimu, Klaipėdos jaunimas mėgo fotografuoti savo aplinką ir visuomenę, o nuotraukose atsispindintis optimizmas, deja, buvo sugriautas karo. Pokalbį su prof. dr. Ruth Leiserowitz moderuos buvęs ilgametis muziejaus direktorius, rašytojas Markas Zingeris.

Nuo 19:30 val. Samuelio Bako muziejus kviečia į paskaitą „Istorinė atmintis gatvės mene: pasakojimai apie žydus“, kurią ves Kristina Kurilaitė – žurnalo „Gatvės meno galerija“ idėjos autorė. K. Kurilaitė „Kultūros nakties“ proga plačiau pasidomėjo apie gatvės meno projektus ir sienų meno kūrinius, pasakojančius žydų istoriją. Paskaitoje bus kalbama apie žydų istoriją ir paveldą reprezentuojančius meno kūrinius, kuriuos galite atrasti Lietuvos ir pasaulio miestuose.

Kultūros naktį muziejaus lankymas yra nemokamas. Samuelio Bako muziejus lankytojams bus atviras nuo 18 val. iki 21:30 val. Paskutiniai lankytojai Samuelio Bako muziejuje įleidžiami iki 21.00 val. 21 val. Holokausto ekspozicija atvira lankytojams nuo 18 val. iki 22 val. Į „Kultūros nakties“ renginį lankytojai priimami tik turintys Galimybių pasą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt