Kultūra

2021.09.23 09:21

Prasideda kultūros paveldo festivalis „Heritas‘21“ – laukia įdomios ekskursijos ir praktinės dirbtuvės

BNS2021.09.23 09:21

Nuo ketvirtadienio iki šeštadienio Lietuvoje vyks tarptautinis kultūros paveldo festivalis „Heritas‘21“.

Ketvirtus metus vyksiantis renginys vienija specialistus iš Lietuvos ir užsienio, valstybės bei privačias organizacijas, viešąsias įstaigas, privačias įmones bei visus, kurie neabejingi kultūros paveldui, jo išsaugojimui ir seno pritaikymui dabartiniam gyvenimui.

Tris dienas vyksiančiuose atviruose ir nemokamuose renginiuose Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus viešojoje bibliotekoje lankytojai bus kviečiami pažinti, atrasti, užmegzti kontaktus, ieškoti atsakymų į aktualius klausimus ir turiningai praleisti laisvalaikį individualiai ar su šeima, pranešė organizatoriai. Laukia ekskursijos tokiuose objektuose kaip Sluškų rūmai, legendinis „Neringos“ restoranas, Vilniaus bastėja ir kt.

Šiemet festivalis siūlo veiklų ne tik Vilniuje, bet ir Kaune.

Pirmąją dieną, ketvirtadienį, vyks „Heritas“ ir Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto organizuojamos alternatyvios diskusijos, kaip „įdarbinti“ kultūros paveldą.

Antrąją dieną A. Mickevičiaus bibliotekos kiemelyje įsikurs ir rugsėjo 24, 25 dienomis nuolat veiks dalyvių ir kūrybinių dirbtuvių erdvė, kurioje organizatoriai kultūros paveldą kviečia atrasti per patirtį ir pažinimą.

Trečiąją festivalio dieną dalyviai bus kviečiami į „Galima ir negalima: įkvėpimo ir konsultacijų erdvę“. Čia bus galima sužinoti, nuo ko pradėti įsigijus kultūros paveldo objektą ir kaip jį tinkamai prižiūrėti.

Šeštadienį paveldo festivalis kvies apsilankyti ir Kaune Mykolo Žilinskio dailės galerijos kolonadoje surengtoje parodoje „Nuo vandalizmo iki paveldo: Kauno gatvės menas“.

„Heritas“ – pirmasis tokio tipo renginys Baltijos šalyse, vykstantis ketvirtus metus. Tai savanoriška pilietinė iniciatyva, skirta ne tik kultūros paveldo specialistams, bet ir visuomenei, neabejingai paveldui.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt