Kultūra

2021.09.22 12:19

Į Lietuvą atvyko „Vilnius Mama Jazz“ atidarysiantis Avishai Cohenas: išgirsite daug naujos kūrybos

LRT.lt2021.09.22 12:19

Rugsėjo 22 d. „Vilnius Mama Jazz“ atidarymo koncerte – „Avishai Cohen Trio“. Avishai Cohenas – džiazo vizionierius ir novatoriškiausias kontrabosininkas, pasaulyje vertinamas ne tik už nepriekaištingą techniką, bet ir už su niekuo nesupainiojamą skambesį. Antradienį A. Cohenas atvyko į Vilnių, LRT KLASIKOS vadovo Julijaus Grickevičiaus pakalbino džiazo žvaigždę.

Prieš atvykstant į Vilnių, A. Cohenas teigia buvęs Bukarešte, klasikinės muzikos festivalyje: „Grojau savo programą su simfoniniu orkestru“. Po pusantros savaitės jis sakė vyksiantis į Turkiją, tada į kitas šalis.

Avishai Cohen Trio jau atvyko į Lietuvą: jų pasirodymas atidarys „Vilnius Mama Jazz“

„Tai buvo nelengvas laikas. Muzikantai yra įpratę keliauti ir mėgsta groti, staiga nebebuvo nieko panašaus, daug laiko leidome namuose. Bet buvo gera praleisti namuose daugiausiai laiko, kiek esu praleidęs paskutiniu metu. Tai buvo geras laikas kurti. Rašiau muziką“, – apie COVID-19 pandemijos nulemtą karntiną sakė A. Cohenas.

Per „Vilnius Mama Jazz“ atidarymo koncertą A. Cohenas žadėjo daug „jaudinančių improvizacijos ir kompozicijos akimirkų“. „Išgirsite daug naujos kūrybos, kurią grojame pastaruosius mėnesius mūsų ture“, – teigė jis.

Prestižinių žurnalų liaupsės ir pilnos koncertų salės – tai įrodymas, jog A. Cohenas yra pačios aukščiausios lygos muzikantas.

Jo kūryboje susijungia ne tik skirtingi žemynai, bet ir, rodos, kardinaliai priešingos kultūrinės-muzikinės tradicijos. Nuo sefardiškojo hebrajų paveldo iki šiuolaikinio džiazo ar Lotynų Amerikos ritmų. Vilniuje „Avishai Cohen Trio“ pristatys prieš pat pandemiją išleisto albumo „Arvoles“ kūrinius bei dar niekur negirdėtas naujas kompozicijas.

„Avishai Cohen Trio“ – tai pats A. Cohenas, taip pat – pianistas ir kompozitorius Elchinas Shirinovas ir jauna būgnininkė Roni Kaspi. „Šis trio labai „šviežias“, labai gražus“, – teigė A. Cohenas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt