Kultūra

2021.09.20 18:12

Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pareigas pradėjo eiti Tadas Grabys

LRT.lt2021.09.20 18:12

Nuo rugsėjo 14 d. Klaipėdos miesto savivaldybės koncertinės įstaigos Klaipėdos koncertų salės direktoriaus pareigas oficialiai pradėjo eiti Tadas Grabys. Iki šiol profesionaliojo scenos meno įstaigai vadovavo Danutė Žičkuvienė, rašoma Klaipėdos koncertų salės pranešime žiniasklaidai. Tačiau T. Grabiui laimėjus konkursą, buvo kilę nemažai abejonių dėl konkurso skaidrumo, galimų interesų konfliktų.

T. Grabys, pradėdamas eiti naujas pareigas, pasakoja: „Mano siekis ir tikslas dirbant šiose pareigose yra padaryti tai, kad Klaipėdos koncertų salė būtų žinoma visoje Lietuvoje. Įstaiga turi būti matoma dar labiau, kad apie ją kalbėtų, kad į ją važiuotų ne tik vietos žmonės. Reikia didinti įstaigos ir meninių programų populiarumą, žinomumą, tad aš to ir sieksiu.“

T. Grabys – žmogiškųjų išteklių valdymo specialistas, komunikacijos ekspertas, renginių vedėjas ir organizatorius, radijo ir televizijos projektų prodiuseris, gerai žinomas žiniasklaidos srityje, dešimt metų dirbo didžiausiose šalies visuomenės informavimo priemonėse. Baigė viešojo administravimo magistro studijas Mykolo Romerio universitete, skaitmeninės komunikacijos kursą reklamos mokykloje „The Atomic Garden“. T. Grabys reikšmingai prisidėjo rengiant Tarptautinį menų festivalį „Ruduo Gargžduose“, „Pavasario gaida“, kitus įvairaus žanro ir masto kultūrinius renginius.

LRT.lt primena, kad Klaipėdos koncertų salės konkursas vadovo pareigoms užimti sukėlė diskusijų viešojoje erdvėje. Svarstyta, ar komisijos nariai, o ir pats T. Grabys nėra per daug susijęs draugiškais ir kolegiškais santykiais su Klaipėdos miesto mero Vytauto Grubliausko šeima.

T. Grabys šiemet vedė Klaipėdos mero padėkos vakarą, kuris tradiciškai rengiamas Jūros šventės metu. Taip pat T. Grabys dirba V. Grubliausko žmonos Ingos Grubliauskienės rengiamo Klaipėdos pilies džiazo festivalio komandoje.

Tarybos narė Nina Puteikienė kreipėsi į STT, prašydama ištirti kai kurių Klaipėdos įstaigų vadovų atrankos konkursus, tarp jų – ir Klaipėdos koncertų salės konkursą vadovo pareigoms užimti.

Pats Klaipėdos meras neigė galimus ryšius. „Apie kažkokius „su šeima susijusius santykius“ net nesiimu vertinti ir komentuoti, kadangi nėra nei ko komentuoti, nei dėl ko teisintis“, – tikino V. Grubliauskas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt