Kultūra

2021.09.20 14:59

„People Power Partnership“ pasirodymas Vilniuje: dėmesys detalėms ir savęs paieškos šokio ritmu

LRT.lt2021.09.20 14:59

Rugsėjo 9-ąją įvykęs „People Power Partnership“ pasirodymas vainikavo vos devynias dienas trukusias repeticijas ir kūrybinį procesą. Aštuoni šokėjai iš Kroatijos ir šeši šokėjai iš Vilniaus kartu surengė išskirtine scenografija pasižymintį pasirodymą, kuris prikaustė „Loftas Fest`21“ svečių dėmesį pirmąjį festivalio vakarą, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Kas mes esame, ir kokiu keliu turėtume eiti – į šiuos klausimus atsakymo šokėjai ieškojo viso pasirodymo metu.

Tarptautinė komanda ir išskirtinis dėmesys scenarijui

Pasiruošimas pasirodymui truko vos devynias dienas. „Tai buvo vienintelis projekto pasirodymas šiemet Vilniuje, turbūt dėl to jis visai komandai buvo toks svarbus ir laukiamas“, – pasakoja projekto koordinatorė Adelė Ryliškytė. Prie kūrybinio proceso darbavosi ne tik šokėjai, bet ir kūrybinė komanda iš Vokietijos, Danijos bei Ispanijos. Pagrindinė visus projekto pasirodymus jungianti tema – veidrodžiai ir jų atspindžiai. Atsispiriant nuo jos, kiekviename mieste sukuriamas unikalus šokio spektaklis.

Projekto meno vadovė Luka Fritsch pasakojo, kad pirmosios repeticijų dienos ir buvo skirtos išsiaiškinti, ką pagrindinė tema reiškia šokėjų komandai iš Lietuvos ir Kroatijos: „Dalyviai atskleidė, kad jiems veidrodžio atspindžiai asocijuojasi su gamta, stebėjimu, girdėjimu ir garsu.

Apjungus šokėjų asmeninį santykį su pagrindine projekto tema ir gimė pasirodymo Vilniuje scenarijus, kurio esminė ašis – žmogus ir niekada nesibaigiančios savęs paieškos.“ Choreografė Lea Christensen pabrėžė šios temos svarbumą, kadangi su tuo susiduria kiekvienas iš mūsų tiek paauglystėje, tiek esant vyresniam, kai ieškoma kuria kryptimi eiti darbe ar meilėje, bandoma suprasti gyvenimą.

Šokėjas Marius Gotbergas pasakojo, kad apšilimas prieš šį pasirodymą buvo vienas ilgiausių, kokį yra turėjęs. Tačiau nors ir jis užtruko ilgai, išsklaidyti nerimą ir atsipalaiduoti padėjo pasivaikščiojimas po festivalio teritoriją, apsilankymas kituose vykstančiuose pasirodymuose. Pagrindinis scenografinis elementas naudotas pasirodymo metu ir buvo unikalūs veidrodžiai, kurie keitė savo buvimo vietą, nušvisdavo ir vėl aptemdavo.

Juose ir aplink juos šokėjai kūrė istoriją atspindinčią esminę pasirodymo temą. Šokėja Ieva Jasaitė neslepia, kad prieš pasirodymą buvo nemažai jaudulio – į sceną ji žengė po beveik dvejų metų pertraukos, tad šis debiutas jai buvo itin svarbus. Kita šokėjų komandos narė Milda Keršulytė komentavo, kad jaudulys jai kilo iš smalsumo, ar jų vystoma pagrindinė tema ves žiūrovus į platesnę diskusiją.

Kitas projekto etapas – Vokietijoje

Nors rugsėjo 9-ąją įvykęs „People Power Partnership“ pasirodymas Vilniuje buvo debiutinis vietiniams šokėjams, kūrybinė komanda džiaugiasi, kad projektas vyksta ištisus metus ir ties tuo nesustoja – lygiai po mėnesio, spalio 20 d., Vilniaus šokėjai vyks į Vokietijoje esantį Freiburg miestą ir ten ruošis antram šių metų pasirodymui.

„Vokietijos visuomenei spektaklis bus parodytas viso tris kartus, kas suteikia kiek kitokius iššūkius šokėjams. Ruošiantis spektakliui visgi pagrindinis skirtumas bus šokėjų pozicijos: šįkart Vilniečiai bus svečiai, turės išmokti valdyti scenos elementus – veidrodžius, sklandžiai juose ir su jais judėti, reguliuoti išskirtinį efektą sukuriantį apšvietimą. Džiaugiamės turėdami mėnesio pertrauką tarp pasirodymų, tai puikus laiko tarpas šokėjams pasiruošti naujai intensyviai kūrybai tiek fiziškai, tiek morališkai“, – dalinasi projekto koordinatorė A. Ryliškytė.

Projekto eigą galite stebėti ir sekti Instagram paskyrose @people_power_partnership ir @ppp_vilnius

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt