Kultūra

2021.09.18 23:46

Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro sezoną padės išskirtinis baletas „Romeo ir Džuljeta“

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.18 23:46

Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras sezoną pradeda baletu „Romeo ir Džuljeta“. Pastatymo ėmėsi eksperimentuoti nebijanti tarptautinė komanda.

Sergejaus Prokofjevo „Romeo ir Džuljeta“ – bene dažniausiai pasaulyje statomas baletas, kartu ir kone sudėtingiausias. Šįkart žymiausios meilės istorijos ėmėsi eksperimentuoti mėgstanti tarptautinė komanda – kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro šokėjų trupe bei orkestru baletą stato baletmeisteris Kirillas Simonovas, scenografė Jekaterina Zlaja, dirigentas Robertas Šervenikas. Jį S. Prokofjevo muzika lydi visą gyvenimą, bet kiekvienas pastatymas – vis kitoks.

„Aš džiaugiuosi, kad Klaipėdos muzikinis teatras ir orkestras teatro labai entuziastingai, ryžtingai ėmėsi tokio tikrai vieno iš sudėtingiausių baleto partitūrų įgyvendinimo“, – LRT TELEVIZIJAI sakė dirigentas.

Panorama. Į Lietuvą evakuoti afganistaniečiai nerimauja dėl artimųjų: realybė baisesnė, nei gali pateikti vakarų žiniasklaida

„Romeo ir Džuljetos“ premjeroje šoks Oleksandra Borodina ir Romanas Semenenko. Šie šokėjai pavasarį buvo pagrindiniai šokio spektaklio „Faustas“ herojai.

„Tai istoriją apie šeimą ir visus įmanomus sunkumus, su kuriais žmonės gali susidurti. Čia nėra paprasta meilės istorija, čia istorija apie tai, su kuo žmonės gali susidurti santykiuose ir šeimoje‘, – pasakoja K. Simonovas.

Baleto premjera – šį savaitgalį Klaipėdos Žvejų rūmuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt