Kultūra

2021.09.18 00:00

Menų festivalis „Plartforma“ kviečia pažvelgti giliau ne tik į šokio, bet ir cirko pasaulį

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.18 00:00

15 kartą šiuolaikinį šokį, teatrą, cirką apjungiantis tarptautinis menų festivalis „Plartforma“ šiemet žiūrovų laukia 15-oje projektų. „Pradžia“ – bendras kūrėjos iš Vokietijos ir lietuvių šokėjų spektaklis–performansas.

Piliavietėje atidarymo spektaklį repetuoja šokėjai iš Klaipėdos ir Vilniaus. Choreografės iš Vokietijos Paulos Roisolen performansas pradės 15-ąjį tarptautinį menų festivalį „Plartforma“. Šis pasirodymas skirtas vienam garsiausių šiuolaikinio šokio kūrėjų Merce`ui Cunninghamui. Choreografė tokius pasirodymus jau kūrė Vokietijoje ir Bulgarijoje, tad į Klaipėdą atvyko su paruoštais kostiumais ir pasirodymo schemomis.

„Šis projektas – tai reginys, kuriame šokėjai atiduoda duoklę vienam garsiausių postmodernaus šokio choreografų. Mes šoksime Klaipėdos piliavietėje – iššūkių nemažai, nes labai didelis plotas, bet 14 šokėjų pasistengs užpildyti šią erdvę. Kiekvienas sukuria savąjį M. Canninghamui“, – tikina P. Rosolen.

Viešoje atrankoje subjurta 14 šokėjų, kurie per keletą dienų sukūrė bendrą pasirodymą.

„Labai tokie įdomūs buvo eksperimentai padaromi, bet galų gale mums choreografės viską paaiškino, kaip tai sujungti ir mes dabar jungiam mūsų rezultatus į bendrą spektaklį“, – LRT TELEVIZIJAI sako šokėja Jelena Dementjeva.

Panorama. Lietuvai neatmetant galimybės dėl privalomų skiepų, Europa jau imasi panašių ribojimų

„Įdomu, pamatai, iš ko gali pasisemti dar žinių, pamatyti, kaip kiti dirba, kaip kiti improvizuoja. Kai tu dirbi komandoje, daug lengviau pačiam atrasti kažkokius tai dalykus, kurie priveda prie didesnių rezultatų“, – pritaria šokėja Viktorija Kiminiūtė.

Festivalyje šiemet žiūrovų laukia 12 spektaklių, dvi viešos paskaitos apie kultūrą ir seminaras kritikams. Festivalis kvies į renginius ne tik Klaipėdoje, bet ir Palangoje bei Kretingoje.

„Kviečiame labai pamatyti naujojo cirko spektaklį „Perto“, nes cirko pakankamai mažai mato mūsų Klaipėdos žiūrovai, ypatingai džiugu, kad tai yra pasaulinė premjera. Spektaklis „Flesh“, kurį pristatome kartu su garsiu teatrų festivaliu „Sirenos“, nes jį galės pamatyti ir Klaipėdos, ir Vilniau žiūrovai. Jis apie ypatingą momentą po avarijos, kelių sekundžių momentą ir kaip jis yra išgyvenamas‘, – pasakoja festivalio vadovė Goda Giedraitytė.

„Plartformos“ pradžia – Klaipėdos piliavietėje penktadienio vakarą, festivalis tęsis iki spalio.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt