Kultūra

2021.09.17 16:34

Italija dovanoja Renesanso muzikos koncertą

LRT.lt2021.09.17 16:34

Šeštadienį, rugsėjo 18 d., 18 val. Valdovų rūmuose skambės italų muzikos šedevrai iš Venecijos, Neapolio, Milano ir Romos, atliekami Renesanso fleitų ansamblio „Royal Wind Music“. Penkiolika 16 ir 17 a. italų autorių polifoninių kompozicijų priskiriamos muzikos aukso fondui, rašoma Valdovų rūmų pranešime žiniasklaidai.

Koncertas rengiamas Italijos ir Lietuvos diplomatinių santykių atkūrimo trisdešimtųjų metinių proga.

Italijos indėlis į Lietuvos kultūrą – sunkiai išmatuojamas. Valdovų rūmų muziejus, o kartu ir daugelis kitų Lietuvos kultūros institucijų galėtų pasigirti bendradarbiavimu su Italijos atstovais, kurį vainikuoja įdomūs nekasdieniai kultūros projektai.

Bendradarbiaujant Italijos ir Lietuvos institucijoms buvo atkurti Valdovų rūmai ir įrengtas muziejus. Svarbios meno, kultūros ir mokslo įstaigos dalijosi muziejinėmis vertybėmis rengiamoms ekspozicijoms Lietuvoje, kartu surengta ne viena mokslinė konferencija, naujausiems istorijos tyrimams skirtos paskaitos arba kiti renginiai.

Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai palaiko glaudžius ryšius su Feraros Esčių pilies muziejumi, Milano Sforcų pilimi, Mantujos kunigaikščių rūmais, Te rūmų muziejumi ir daugeliu kitų puikių galerijų, universitetų. Žinoma, taip pat su Lietuvos Respublikos ambasada Italijoje ir Lietuvos Respublikos garbės konsulatais Florencijoje, Sicilijoje bei kituose miestuose.

Žymaus Renesanso fleitų ansamblio „Royal Wind Music“ koncertas – dar viena dovana Lietuvai nuo Italijos diplomatinės atstovybės Lietuvoje ir Italijos kultūros instituto.

Renginys nemokamas, bet būtina išankstinė registracija. Patekti į renginį galima tik turint galiojantį galimybių pasą arba ES skaitmeninį COVID pažymėjimą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt