Kultūra

2021.09.17 10:04

Paskelbta, kada ir kur bus galima atsisveikinti su fotomenininku Romualdu Rakausku

LRT.lt2021.09.17 10:04

Su a. a. fotomenininku Romualdu Rakausku atsisveikinti bus galima laidojimo namuose „Rekviem“, Jonavos g. 41A, Kaune, sekmadienį nuo 16.00, praneša Lietuvos fotomenininku sajungos Kauno skyrius.

Urna su palaikais išlydima į Petrašiūnų kapines pirmadienį 14.00. Šeimos prašymu pagal galimybes kviečiame susilaikyti nuo gėlių, norimą auką bus galima skirti R. Rakausko kapo sutvarkymui ir kūrybos įprasminimui.

LRT.lt primena, kad R. Rakauskas mirė trečiadienį. Šį rugpjūtį fotografas atšventė savo 80-metį. Mirties faktą trečiadienį LRT žurnalistams patvirtino fotografo dukra.

R. Rakauskas nuo 1962-ųjų dalyvavo parodose, surengė daugiau kaip 70 individualių parodų Lietuvoje ir užsienyje. Fotografas pelnė daugiau kaip 85 apdovanojimus. Yra pelnęs Gedimino ordino Riterio kryžių, Lietuvos Respublikos Vyriausybės meno premiją, prieš 10-metį – Lietuvos nacionalinę premiją.

Fotomenininko kūrinių turi Lietuvos nacionalinis dailės muziejus, Šiaulių „Aušros“ muziejus, Prancūzijos nacionalinė biblioteka Paryžiuje, Tarptautinis fotografijos centras Niujorke, kt.

R. Rakauskas gimė 1941 m. Akmenėje, kai tėvas buvo ištremtas, su motina gyveno Anykščiuose, o tėvui grįžus, šeima persikėlė į Dapšius.

Fotografija R. Rakauskas domėjosi dar mokydamasis mokykloje: 1958 m. išfotografavo savo pirmąją juostą ir ėmė fotografijas spausdinti Mažeikių rajoniniame laikraštyje, kuriam taip pat rašė literatūrines apybraižas bei noveles.

Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą ir literatūrą, vėliau – žurnalistiką. Dirbo savaitraščio „Literatūra ir menas“ fotokorespondentu, o po studijų fotografo darbą tęsė žurnale „Mūsų gamta“.

1965 m. R. Rakauskas kartu su Antanu Sutkumi išleido albumą „Vilniaus šiokiadieniai“.

1967 m. fotografas ėmė dirbti literatūriniame žurnale „Nemunas“. 1974–1984 metais R. Rakauskas sukūrė savo žymiausią fotografijų ciklą „Žydėjimas“.

Nuo 1970 m. priklausė Lietuvos fotomenininkų sąjungai, nuo 1976 m. buvo Tarptautinės meninės fotografijos federacijos (FIAP) garbės narys.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt