Naujienų srautas

Kultūra2016.09.29 16:50

Operoje „Fidelijus“ – trys tarptautiniai debiutai

BNS 2016.09.29 16:50

Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre spalio 1 dieną rodoma Ludwigo van Beethoveno opera „Fidelijus“ – ypatingas spektaklis, mat tą vakarą įvyks net trys debiutai, rašoma pranešime spaudai. Pagrindinius vaidmenis pirmą kartą mūsų scenoje atliks Latvijos nacionalinės operos sopranas Julianna Bavarska (ji dainuos Leonorą) bei vokiškajame repertuare besispecializuojantis tenoras Wolfgangas Schwaningeris (Florestanas, Vokietija). 

Naują vaidmenį (Dono Fernando) spektaklyje atliks ir Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro (LNOBT) bosas Liudas Norvaišas, „Fidelijuje“ dainuojantis jau keletą sezonų.

Ukrainoje gimusi Julianna Bavarska dainavimo mokėsi Odesos valstybinėje konservatorijoje ir Talino muzikos akademijoje. Tobulinosi įvairiuose meistriškumo kursuose. Solistė dainuoja ne tik Rygoje, Latvijos nacionalinėje operoje, bet ir Talino, Minsko, Klaipėdos, Odesos, Daugpilio operos ir muzikinių teatrų scenose.

J. Bavarskos repertuare – pagrindiniai soprano vaidmenys: Turandot, Aida, Leonora („Trubadūras“), Manon Lesko, Abigailė („Nabukas“), Violeta („Traviata“), Santuca („Kaimo garbė“), Marija („Mazepa“) ir kt. Solistė rengia rečitalius, dainuoja festivaliuose ir koncertuose Austrijoje, Vokietijoje, Slovėnijoje, Estijoje, Rusijoje, Kinijoje ir kitur.

Vokiečių tenoras Wolfgangas Schwaningeris įvairiuose Europos ir kitų kontinentų teatruose dainuoja dramatinio tenoro partijas. Praeitą sezoną jis atliko pagrindinius vaidmenis operose „Tristanas ir Izolda“ Augsburge, „Lohengrinas“ Koburge, „Pyteris Graimsas“ ir „Oberonas“ Miunsteryje, „Mahagonijos miesto suklestėjimas ir nuopolis“ Tel Avive, Insbruke ir Leipcige, „Kandidas“ Berlyne, „Hofmano istorijos“ Darmštate. Tirolio operos festivalyje Erle šią vasarą W. Schwaningeris dainavo Zygmundą „Valkirijoje“, kitąmet Pekine dainuos Tristaną.

2015 m. pastatytas L. van Beethoveno „Fidelijus“ yra bendras LNOBT ir Bergeno nacionalinės operos (Norvegija) pastatymas. Spektaklio režisierius – Oskaras Koršunovas.

„Kaip režisierių, „Fidelijuje“ mane labiausiai domina dviejų linijų – politikos ir meilės – susipynimas, – yra sakęs O. Koršunovas. – Be meilės ir absoliučiai altruistinių dalykų – pasiaukojimo, empatijos – mus visus sutraiškytų biurokratiniai, politiniai krumpliaračiai. Meilė yra vienintelė, kuri neleidžia jiems įsigalėti ir trukdo galutinei jų pergalei. Meilė nėra vien jausmas; ji yra ir poelgiai, ir tikroji tiesa. „Fidelijuje“ šių dalykų ryšys pagautas itin tiksliai ir perteiktas nepaprastai aktualia kalba, todėl kūrinys skamba labai šiuolaikiškai.“

Spektaklyje taip pat dainuos Egidijus Dauskurdis, Dainius Stumbras, Joana Gedmintaitė, Edmundas Seilius. Diriguos Martynas Staškus. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi