Naujienų srautas

Kultūra2016.09.29 14:49

Žymiojo klasiko kūriniai – edukacinėje savaitėje „Šekspyras gyvas“

Bendradarbiaudamas su Britų taryba Lietuvoje Jaunimo teatras moksleivius ir mokytojus kviečia į edukacinę savaitę „Šekspyras gyvas“. Ši iniciatyva skirta 400-osioms Williamo Shakespeare`o mirties metinėms paminėti ir prisideda prie pasaulinės kampanijos „Šekspyras gyvas“, kuri skatina naujai pažvelgti į šio žymaus klasiko kūrybą.

Pasak projekto idėjos autorės ir vadovės Gintės Jokubaitienės, idėja surengti edukacinę savaitę, skirtą W. Shakespeare`o  kūrybai, brendo jau seniai. Šiuo renginių ciklu siekiama ne tik kitaip, naujai pažvelgti į žymiojo klasiko kūrybą, bet ir skatinti Jaunimo teatro bendradarbiavimą su Vilniaus miesto bei rajono mokyklomis.

„Edukacinės savaitės metu mes kalbėsime apie W. Shakespeare`ą    ir kalbėsime su tiksline auditorija, tai yra su moksleiviais ir mokytojais. Yra toks mitas, kad W. Shakespeare`as ir kiti didieji literatūros klasikai yra kažkas nuobodaus arba kietas riešutėlis. Mes norime pasakyti, kad taip nėra, kad W. Shakespeare`as yra suprantamas, įdomus, nebūtinai tik labai išprususiam skaitytojui“, – sako G. Jokubaitienė.

W. Shakespeare`o kūrybą tyrinėjanti pedagogė iš Didžiosios Britanijos Genevieve White, kuri jau du dešimtmečius dėsto anglų literatūrą, yra dirbusi Rumunijoje, Vengrijoje ir Kinijoje, teigia, kad pagrindinis dalykas, kaip sudominti vaikus W. Shakespeare`u – tai jo sukurtos istorijos.

„Juk jos absoliučiai fantastiškos, jas reikia pristatyti, atskleisti, o ne numesti didžiulę knygą prieš vaiką ant stalo. Reikia juos sudominti papasakojant, apie ką tos istorijos. Neturime pamiršti, kad . Shakespeare`as nerašė savo pjesių tam, kad jos būtų skaitomos prie stalo – jis rašė jas scenai“, – tikina pedagogė.

Renginių ciklą Jaunimo teatre šeštadienį baigs šio teatro spektaklis – Algirdo Latėno režisuotas „Ledi Makbet“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi