Kultūra

2021.09.15 23:07

Nacionalinis Kauno dramos teatras sezoną pradeda moderniu „Peru Giuntu“

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.15 23:07

Nacionalinis Kauno dramos teatras naują sezoną pradeda premjera pagal norvegų dramaturgo Henriko Ibseno poetinę dramą „Peras Giuntas“. Vengrų režisierius Csaba Polgaras sako, 19-ame amžiuje parašytas kūrinys kelia klausimus, aktualius ir šiandien.

Scenoje du Perai Giuntai – jauną, kaime gyvenantį, apie laisvę ir gražius dalykus svajojantį vaikiną vaidina aktorius Dovydas Pabarčius. Antroje spektaklio dalyje savo norus ir troškimus tenkinantį, savanaudį personažą kuria Dainius Svobonas.

Nacionalinis Kauno dramos teatras sezoną pradeda su poetine drama „Peras Giuntas“

„Tas pasirinkimo klausimas, tas ryžto klausimas, teisingo sprendimo priėmimas ir kas yra tas teisingas sprendimas, taip pat tas mūsų pjesės pagrindinis klausimas – ar esi pats savimi“, – sako D. Pabarčius.

„Peras Giuntas“ Lietuvos dramos teatrų scenose rodytas fragmentiškai, nors pasaulio teatruose tai – bene dažniausiai statomas H. Ibseno kūrinys. Kauno dramos teatre spektaklį statantis vengrų režisierius Cs. Polgaras pats yra vaidinęs Perą Giuntą. Sako, norvegišku „Faustu“ vadinama pjesė universali. Ją H. Ibsenas parašė 19 amžiuje, tačiau, pasak režisieriaus, tai moderni drama, joje keliami klausimai aktualūs ir šiandien.

„Pjesė man labai patinka. Man rūpi problemos, apie kurias joje kalbama – kas geriau: prisiimti atsakomybę ar geriau palikti viską, kaip mes norime, nesirūpinti kitais žmonėmis, sekti savo aistromis, koks yra tikras gyvenimas? Ar mes turėtume tik pramogauti, ar žvelgti giliau“, – teigia režisierius.

Spektaklis sudėliotas kaip kelio filmas – Peras Giuntas filmuoja vaizdus, kuriuos vėliau peržiūri, o gyvena jis ne norvegiško miško trobelėje, bet aplinkoje, panašioje į praėjusio amžiaus devintojo dešimtmečio pabaigą.

„Pirmoje dalyje Peras Giuntas sprendžia kasdienius klausimus, dažnai kylančius jaunam žmogui – kaip pradėti suaugusiojo gyvenimą, o antroji dalis – apie žmogų, kuris mano, kad yra ypatingas ir gyvena taip, lyg toks būtų“, – sako dramaturgas Arminas Szabo-Szekely.

Pirmoji šio sezono premjera Nacionaliniame Kauno dramos teatre – penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.