Kultūra

2016.09.27 10:31

Benamio vilniečio paroda: koliažai, kuriami iš gatvėje rastų medžiagų

Audra Avižiūtė, LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.09.27 10:31

Koliažai iš medžiagų, rastų miestų gatvėse. Būtent tokia paroda prieš kelias dienas atidaryta „Skalvijos“ kino centro galerijoje. Parodos kūrinių autorius – gatvėje gyvenantis benamis.

Iš įvairių medžiagų koliažus kuriantis Andrejus Kibisovas – namų neturintis menininkas. Kaip jis teigia, darbuose perteikiamas ryškus juokas ir ironija yra tai, kas padeda jam išgyventi. Tačiau apie blogus išgyvenimus Andrejus kalbėti nelinkęs – pasak jo, savo kūriniais jis nori žiūrovams atnešti tik teigiamų emocijų.

Koliažai ir ansambliažai – parodos autoriui artimos technikos, kurios atveria plačias kūrybos galimybes. Pravarde „Manach“ (liet. – vienuolis) dar žinomas Andrejus sako renkantis viską, ką randa, o tuomet jau leidžia pasireikšti įkvėpimui.

A. Kibisovo paroda – Lietuvos ir Didžiosios Britanijos meno projekto „Padainuok man labanakt“ („Sing me to Sleep”) renginių programos dalis. Dvišalis projektas siekia sudaryti galimybę asmenims, nepasiturintiems ir neturintiems namų, užsiimti menine kūryba bei skatina bendradarbiavimą su profesionaliais menininkais.

Plačiau apie tai – reportaže. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.