Kultūra

2016.09.26 15:58

Tarp geriausių architektūros projektų – lietuvių sukurta įspūdinga vila Latvijoje

15min.lt2016.09.26 15:58

Per dešimtąjį urbanistinį forumą Lietuvos aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas įteikė apdovanojimus už 2015 metų kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse. Tarp geriausių projektų – vila Latvijos pajūryje ir verslo centras Konstitucijos prospekte, Vilniuje.

Už geriausią gyvenamąjį pastatą – vilą kopose – apdovanoti architektai Aidas Kalinauskas ir Vaidas Tamošiūnas iš architektūros studijos „Archispektras“.

Pergalę pelnęs kampinis šiaudinis stogas atkartoja Latvijos kopų ir Papės draustinio peizažą.

Namas pastatytas tik 100 metrų nuo Baltijos jūros. Tai itin svarbu šeimininkui, nes šis mėgsta leisti laisvalaikį prie vandens.

„Stogui dengti buvo naudojamos nendrės – pagal visas šios vietovės tradicijas. Mes paėmėme medžiagą ir išnaudojome ją taip, kad maksimaliai sukurtume modernią aplinką. Tai leido mums sukurti pastatą su stipriu charakteriu ir atspindėti paplūdimio nuotaiką“, – dezeen.com teigė Ignas Kalinauskas.

175 kv. metrų ploto namas dengtas šviesiomis pušinėmis lentomis, kurios sukuria šiltą ir atpalaiduojančią aplinką.

Apdovanojimams buvo pasiūlyta 15 pernai pastatytų objektų pagal tris nustatytas pastatų kategorijas: negyvenamieji, gyvenamieji ir inovatyvūs. Pretendentus pasiūlė Lietuvos architektų sąjunga, Lietuvos architektų rūmai, Anykščių rajono, Kauno ir Panevėžio miestų savivaldybių administracijos.

Vertinimo komisijos, sudarytos iš Aplinkos ministerijos, Lietuvos architektų sąjungos, Lietuvos architektų rūmų, Restauratorių sąjungos, Kraštovaizdžio architektų sąjungos ir Lietuvos žaliųjų pastatų tarybos atstovų, požiūriu apdovanojimo už geriausią negyvenamąjį pastatą labiausiai nusipelnė architektai Jurgis Rimvydas Palys ir Ieva Jurgita Palytė Veilandienė. Jie apdovanoti už karinių oro pajėgų aviacijos bazės paieškos gelbėjimo postą S. Dariaus ir S. Girėno aerodrome Kaune.

Geriausio inovatyvaus pastato autoriais pripažinti Antanas ir Aleksandras Gvildžiai, Steen Enrico Andersen, Virginija Kazlauskaitė, Sandra Paškevičienė ir Edimtas Šimeliūnas – už A klasės administracinį pastatą „K29“ Vilniuje.

Aplinkos ministerijos apdovanojimas už kūrybinius laimėjimus urbanistikos ir architektūros srityse įsteigtas 2007 metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.