Kultūra

2016.09.24 12:34

Moby išleidžia naują albumą su manifestu už aplinkos apsaugą

BNS2016.09.24 12:34

Elektroninės muzikos kūrėjas Moby, pagarsėjęs tamsaus atspalvio muzika ir tvirta pozicija gyvūnų teisių klausimais, pranešė netrukus išleisiąs naują albumą, kuris taip pat bus manifestas už aplinkosaugą.

Albumas „These Systems Are Falling“ pasirodys spalio 14 dieną ir bus debiutinis jo naujojo projekto „Moby and the Void Pacific Choir“ kūrinys.

Dviejuose pirmuosiuose jau išleistuose naujojo albumo kūriniuose girdėti paskutiniame praėjusio amžiaus dešimtmetyje Moby išgarsinusio techno skambesio aidas, tačiau skamba ir galinga gitaros siena bei šalta minorinė aranžuotė.

Titulinio kūrinio vaizdo klipe Moby tempia mikrofono stovą per automobilių stovėjimo aikštelę į gamtą, bėgdamas nuo karštligiško tempo vartotojiškos kultūros.

Klipo veiksmas vyksta prekybos centre, rodomi kiaušinių fermose žudomi viščiukai ir vaizduojamas JAV respublikonų kandidatas į prezidentus Donaldas Trumpas.

Šiame klipe apie albumą skelbiantis manifestas kvestionuoja dabartinę žmonijos civilizacijos padėtį, o Moby vaizduojamas skęstantis baseine, skambant niūriai banguojančiai melodijai.

„Mes tebesielgiame taip pat, kaip elgėsi mūsų protėviai – kovojame dėl maisto, naikiname gamtą, žudome gyvūnus ir vienas kitą bei palaikome sistemas, kurios jau seniai neveikia“, – teigia atlikėjas.

„Šios sistemos mus žudo. Šios sistemos žudo viską. Šios sistemos neveikia. Leiskime joms sugriūti!“ – pridūrė jis.

Naujasis Moby albumas pasirodys prieš naujos veganų muzikos ir maisto festivalį „Circle V“, kurį spalio 23 dieną jis surengs Los Andžele, kur persikėlė ir pats Niujorke gimęs atlikėjas.

Šis festivalis bus vienintelis Moby pasirodymas 2016 m. Šiemet jis dar išleido kritikų liaupsių sulaukusius memuarus „Porcelain“.

Moby, sceninį slapyvardį pasiskolinęs iš tolimo protėvio Hermano Melville`io romano „Mobis Dikas“ („Moby Dick“), karjerą pradėjo 9-ajame dešimtmetyje kaip „hardcore punk“ muzikos gitaristas, o vėliau tapo didžėjumi.

Kadangi Moby muzikoje žodžių dažniausiai nedaug, savo pažiūromis jis persmelkė muziką, o kartu su albumais yra išleidęs esė, kuriose ragino maitintis veganiškai, taip pat nurodė išpažįstantis tolerantišką krikščionybę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.