Kultūra

2021.09.08 14:56

Nemokamas festivalis „Loftas Fest`21“: šokio pasirodymai, kinas po atviru dangumi ir „Balkanaktis“

LRT.lt2021.09.08 14:56

Vienintelis toks Baltijos šalyse nemokamas miesto muzikos ir menų festivalis „Loftas Fest“ rugsėjo 9–12 dienomis Vilniaus gyventojus ir mieste svečius kvies į dešimtąją fiestą, rašoma festivalio organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Didžiulis būrys menininkų šį savaitgalį renkasi Vilniaus Naujamiestyje tam, kad sukurtų išskirtinį ir neišdildomą įspūdį. Daugiau kaip 60 muzikos atlikėjų, daugiau kaip 40 vietos ir užsienio menininkų, instaliacijos, performansai ir šokiai – kiekvienas ras sau patinkantį kampą.

Festivalio atidarymo vakarą vainikuos „People Power Partnership“ pasirodymas, kuris apjungia scenografiją, muziką ir šokį. „People Power Partnership“ – tai 4 metų trukmės programos „Kūrybiška Europa“ projektas. Šiame šokio ir teatro projekte dalyvauja net 14 partnerių iš 11 skirtingų Europos šalių, tarp kurių ir Lietuva. Rugsėjo 9-ąją, festivalio „Loftas Fest`21“ metu, ant scenos lips ir šokio menu stebins 8 šokėjai iš Kroatijos bei 6 šokėjai iš Lietuvos. Prie pasirodymo kūrybinio proceso dirba ir tarptautinė komanda iš Danijos, Vokietijos bei Ispanijos. Pagrindinis projekto tikslas – tarptautiškumo puoselėjimas, apjungiant skirtingas socialines ir kultūrines patirtis.

Prie šokėjų desanto, festivalio metu turėsime galimybę išvysti ​​Artūro Areimos teatrą su spektakliu „Hamletmachine“, kurį pristatė svarbiausioje pasaulio scenoje: Avinjono festivalyje, Prancūzijoje. „Nuepiko dance company“ su spektakliu „Perdegimas“, už kurį, vienas šokėjų, Marius Pinigis pernai gavo „Auksinį scenos kryžių“, su menininke Marina Abramovič tapatinama Monika Dirsytė, šokio hipnozė su neįprastu tandemu Valerija ir Jaroška, kaimynai latviai su eksperimentinės muzikos performansu Othala Trio ir kiti. Prie meninių performansų šiemet gausu ir šviesos instaliacijų, parodų bei nemokamų ekskursijų. Iš viso, šiemet turime daugiau kaip 40 menininkų bei komandų, kurie sukurs nuotaiką viso festivalio metu.

Festivalo metu veiks ir naktinis kinas, kuris šventės svečius kvies ramioms filmų peržiūroms po atviru dangumi. Ketvirtadienį lauks režisieriaus Thomo Vinterbergo (Thomas Vinterberg org.) filmas „Dar po vieną“. Filmas apdovanotas Europos kino akademijos aukščiausiu įvertinimu už geriausią metų filmą bei geriausią secenarijų. Aktorius Madsas Mikkelsenas pripažintas geriausiu akoriumi, o Thomas Vinterbergas geriausiu režisieriumi.

Penktadienį ir šeštadienį lauks ne ką mažiau įtraukiantys bei įdomūs filmai, tai yra režisierės Lorna Tucker dokumentinis filmas „Westwood: pankė, ikona, aktyvistė“ („Westwood: Punk. Icon. Activist“ angl.) ir jaudinanti bei pamokanti Pascal Plisson dokumentika apie 94-erių močiutę Gogo Kenijos kaime, kuri užsibrėžia pabaigti pradinę mokyklą.

Festivalio organizatoriai nepamiršta ir elektroninės muzikos mėgėjų. Prie visų muzikinių vakaro pasirodymų stoja ir gyvai atliekamos elektroninės muzikos bei DJ atlikėjai. Jau nuo ketvirtadienio nakties svečius šokdins „Baltic Balkan“ kolektyvas, kuris užkurs dar vieną nepamirštamą „Balakantį“ vidinėje „Lofto“ scenoje. Ketvirtadienio ir penktadienio naktimis tamsesnės muzikos gerbėjus, skirtingose festivalio scenose judins tokie atlikėjai kaip: RifRaf, Calli, Miju, Anna Hanna, Samanta, Jack Krass, Guzas, Jogaila, Vaiper, DJ Alko, Karolis Urbonas, Eric Paquet, Mountak ir daug kitų. Festivalio organizatoriai žada nepamiršti nė vieno ir tikina, jog vietos bus visiems ir kiekvienam.

Festivalis „Loftas Fest“ vyks rugsėjo 9–12 d., Vilniaus Naujamiestyje, buvusios „Elfa“ gamyklos teritorijoje. Iš viso festivalyje veiks 7 scenos, kuriose pasirodys daugiau kaip 80 atlikėjų ir didžėjų, bus rodomos meno instaliacijos ir performansai, vyks naujų „Open Gallery“ darbų pristatymas.

Visi festivalio renginiai yra nemokami, tačiau būtina registracija. Festivalio organizatoriai primena, kad festivalio metu bus laikomasi visų Pasaulinės sveikatos organizacijos ir valstybės institucijų rekomendacijų bei bus tikrinamas galimybių pasas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt