Kultūra

2021.09.08 09:30

Išskirtinė galimybė šokėjams iš Vilniaus – pasirodymas tarptautiniame projekte

LRT.lt2021.09.08 09:30

Dar kovo mėnesį įvykusiose atrankose buvo išrinkti šokėjai iš Vilniaus, atstovausiantys mūsų šalį ir sostinę Europos Komisijos finansuojamame tarptautiniame 4 metų trukmės šokio ir teatro projekte „People Power Partnership“. Net šeši šokėjai jau šį ketvirtadienį žengs į sceną ir kartu su Kroatijos atstovais surengs šokį ir aktorinį meną apjungiantį pasirodymą, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai.

Šokis, vienijantis skirtingas kultūras

Vienas iš projekto „People Power Partnership“ tikslų – skatinti tarptautiškumą, apjungti skirtingas socialines ir kultūrines patirtis. Dalyvavimas projekte jauniems šokėjams suteikia galimybę ne tik susipažinti su bendraminčiais iš kitų Europos valstybių, bet ir išbandyti savo jėgas tarptautinėje scenoje.

„Darbas tarptautinėje komandoje neabejotinai praturtina ir plečia akiratį. Neleidžia užsidaryti tik savo šokio lauke bei, žinoma, inspiruoja. Svarbiausia būti atviru kitam ir visų pirma girdėti, o tik vėliau kalbėti pačiam“, – įspūdžiais dalinasi viena iš šokėjų, Gabija Stašinskaitė.

Kūrybinis procesas veikiant tarptautinėje komandoje gali kelti ir iššūkių. Milda Keršulytė pasakoja, kad vienas tokių – kalbos barjeras. Pasak jos, kalbėti gimtąja kalba greitesnis, tačiau ne efektyvesnis būdas statant scenografiją ar įgyvendinant kūrybines idėjas: „Visi mokomės nuolatos kominikuoti anglų kalba, net jei tarpusavyje kalbamės tik lietuviai, tam, kad nieks nesijaustų atskirtas, jei norėtų prisijungti prie pokalbio.“

Nors ir tenka susidurti su iššūkiais, visus vienijanti jėga yra šokis. „Esame iš skirtingų kultūrų, visi naudojame šokį savęs išreiškimui“, – kolegų mintis apibendrina Ieva Jasaitė.

Ketvirtadienį – vienintelis pasirodymas Vilniuje

Devynias dienas trukusių repeticijų ir kūrybinio proceso rezultatai bus pristatyti jau šį ketvirtadienį, 23:00, Vytenio ir Panerių gatvių vidiniame kieme. Būtent šiam „People Power Partnership“ pasirodymui čia buvo specialiai iškelta scena.

„Artėjantis pasirodymas bus įvairiapusiškas ne tik dėl to, jog apjungs skirtingas šokių technikas, bet ir dėl savo išskirtinės scenografijos bei objektų pasitelkimo šokyje. Žiūrovai pasirodymo metu gali tikėtis priartėti prie opių socialinių problemų, išvysti, ką galima padaryti per 9 intensyvaus darbo dienas su prieš tai nepažintais kitų šalių komandos nariais“, – būsimą pasirodymą komentuoja šokėja M. Keršulytė.

Išskirtinį vakarą žada ir kita šokėja, Vita Timko: „Tai pasirodymas apie tai, ko kiekvienam trūksta labiausiai, ko jie labiausiai nori ir kas jiems skausmingiausia. Kiekvienas šokėjas įdeda savo išgyvenimus bei jausmus į judesį, o iš jo gimsta visa istorija apie mus – žmones, ir tai, kokie esame“. Pasirodymo metu bus pasitelkiami išskirtiniai scenografiniai sprendimai, naudojami netikėti objektai. Svarbus akcentas ir tai, kad pasirodymas vyks jau sutemus, po atviru dangumi.

Jautrų ir unikalų „People Power Partnership“ pasirodymą stebėti sostinės gyventojai ir svečiai kviečiami rugsėjo 9 d., 23:00, Vytenio ir Panerių gatvių vidiniame kieme, „Loftas Fest`21“ metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt