Kultūra

2016.09.21 21:09

Rusų dramos teatre – J. Vaitkaus spektaklio premjera

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.21 21:09

Rusų dramos teatre premjera – spektaklis „Septyni fariziejaus Sauliaus penktadieniai“. Jame nagrinėjami esminiai būties klausimai – kas yra Dievas ir kas yra žmogus.

Rusų dramaturgo Aleksandro Andrejevo pjesė „Septyni fariziejaus Sauliaus Penktadieniai“ statoma pirmą kartą. Pasaulinė jos premjera scenoje įvyks Vilniuje, Lietuvos rusų dramos teatre šį šeštadienį ir sekmadienį. Tai pirmoji Andrejevo pjesė, parašyta ir pirmą kartą publikuota prieš ketverius metus.

„Radau tą pjesę pas budėtoją teatre, galvojau, iš ano pasaulio Andrejevas atsiuntė, pasirodo, yra kitas Andrejevas, perskaičiau, man tema pasirodė įdomi. Pradėjau statyti, nieko nesakęs, paskui, kai jau supratom, kad norim išeiti į tiesiąją, pranešėm autoriui“, – pasakojo režisierius Jonas Vaitkus.

Pjesės siužetas vaizduoja Jeruzalę paskutiniais Jėzaus gyvenimo mėnesiais. Pasak pjesės autoriaus, ją sukurti įkvėpė klausimai – kas yra Dievas ir kas yra žmogus? Šiems klausimams atskleisti jis pasirinko apaštalo Pauliaus likimą. Jaunystėje vadintas fariziejumi Sauliumi, iš pradžių jis buvo vienas iš tų, kurie ypač aršiai persekiojo Jėzaus mokinius. Pagrindinį vaidmenį kuria aktorius Vladimiras Dorondovas. 

Spektaklyje taip pat vaidina aktoriai Anžela Bizunovič, Valentinas Krulikovskis, Vytautas Anužis.

Trečiadienį į Vilnių pasižiūrėti spektaklio pagal savo pjesę atvyksta ir jos autorius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.