Kultūra

2021.09.04 14:50

„Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ pradeda sezoną: kodėl superžvaigždė, garsiausias maltietis pasaulyje Joseph Calleja netapo boksininku?

LRT.lt2021.09.04 14:50

Laidų ciklas „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ pradeda naująjį sezoną šūkiu: „Sunkiausia prakalbinti akmenį, žmogų, vandenį, bet jie suskamba, kai palieti jautriausiais jų sielos stygas“.

Laidų herojai – pasaulio iškilieji kūrėjai, įamžinę ryškius pėdsakus į dabartį – nuo popmuzikos megažvaigždžių iki klasikos virtuozų.

Išmintingi, intriguojami bei nuoširdūs pasaulinio garso asmenybių atsivėrimai jūsų laukia prie ekranų kiekvieną šeštadienį nuo rugsėjo 4 dienos 18 val. 30 min. per LRT Plius.

Kūrybinė laidos komanda mobilizuojasi sinergijai ir inovacijoms, perteikdama amžinąsias vertybes ir džiaugiasi savo žanro kategorijoje skinamais laurais, bet ant jų neužmiega.

„Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus“ 2018 m. ir 2019 m. pripažinta geriausia TV pokalbių laida Lietuvoje, o 2020 m. laida nominantė kategorijoje „Geriausia pokalbių laida Lietuvoje“ (Lietuvos radijo ir televizijos konkursas „Pragiedruliai“, LRTK) tęsia savo kelionę, kurdama amžinus tiltus tarp skirtingų žmonių sielų pasaulyje.

Išsamūs „Grammy“, Nobelio bei kitų premijų laureatų portretai, savo likimais dažnai susipynę su Lietuvos menininkais, tampa mūsų žiūrovams artimi, atskleidžiant labai svarbų šiandieninį tarptautinį kontekstą.

Laidų ciklas – autoriniai pokalbiai su iškiliausiomis pasaulinio garso kultūros, meno ir kitomis asmenybėmis, plačiau pristatant juos ir jų kūrybą Lietuvos visuomenei.

Laidos vizitine kortele tapo tik šiai laidai akredituoti vieninteliai pokalbiai Lietuvoje su megažvaigždėmis Sarah Brightman, Andrea Bocelli, Montserrat Caballe, Placido Domingo, Dieteriu Bohlen, Jean Michel Jarre ir daugeliu kitų.

Išskirtine vertybe laikytina ir tai, kad, deja, dalis pašnekovų iškeliavo amžinojo atilsio, palikdami LRT „Aukso fonde“ paskutinius pasaulyje duotus ilgos trukmės interviu, kurie įgyja neįkainojamą išliekamąją pasaulinę vertę, ir tuo yra visiškai unikalūs.

Pavyzdžiui, 2018 m. mirus N.Kazlaus scenos partnerei, ispanų operos legendai M.Caballe, buvo parodytas dviejų dalių pokalbis, kuris yra paskutinis pasaulyje ilgas TV pokalbis su ja. O interviu su pasaulinio garso režisieriumi Eimuntu Nekrošiumi po jo mirties tapo 2018 m. viena žiūrimiausių laidų LRT mediatekoje. Pandemijos metu 2020 m. mirus pasaulinio garso kompozitoriui Krzysztofui Pendereckiui (Lenkija) ir Oskaro premijos laureatui Iržiui Menzeliui (Čekija) liko vieninteliai šiai laidai duoti TV interviu Lietuvoje. Iškeliavę Anapilin laidos pašnekovai Dmitrijus Chvorostovskis, Andrejus Žagaras ir daugelis kitų.

Laidų ciklo autorė, vedėja ir prodiuserė, tarptautinį pripažinimą pelniusi garsi operos solistė Nomeda Kazlaus kalba aštuoniomis kalbomis, todėl pašnekovai dažniausiai turi galimybę duoti interviu savo gimtąja kalba, jausdami minčių laisvę bei komfortą, ir todėl dažnai be galo jautriai, iki ašarų atsiveria pokalbiui. Su daugeliu pašnekovų laidos vedėją sieja kūrybinis bendradarbiavimas ir asmeninė pažintis.


Profesionalus, dinamiškas ir drauge plačiajai visuomenei lengvai suprantamas autentiškas pokalbis nestokoja puikios nuotaikos, gyvasties, atvirų bei gerų emocijų.

Sėkmės pasiekusių asmenybių autobiografinėmis detalėmis bei išsamiu pokalbiu siekiama ugdyti žiūrovą ir žadinti jų pozityvumą, teigiamai veikti žmogaus, visuomenės ir valstybės sąmonę bei pasąmonę.

Tai tarsi sėkmės pamokos – receptai, įkvėpimas bei optimizmo šaltinis, turintis meninę, edukacinę, švietėjišką ir ilgalaikę išliekamąją vertę.

Pirmoje šio sezono laidoje – prasmingas dviejų operos solistų pokalbis.

Joseph Calleja – garsiausias maltietis pasaulyje, oficialus Maltos kultūros diplomatas, užkariavęs žmonių širdis nuo ankstyvos jaunystės. Jis teigia: „Nėra meilės be pagarboos ir nėra pagarbos be meilės“.

Dieviškas balsas, akmens tvirtumas ir skrydis – tai žodžiai apie superžvaigždę – tenorą, sielos poetą iš Maltos.

Legendinis Enrico Caruzo ir jo šlovė įkvėpė Maltos oro linijų veidą sukti tiesiausiu keliu link savo magiškojo balso tobulumo.

Luciano Pavarotti, Rene Fleming, Anna Netrebko, Dmitrijus Chorostovskis – jo artimi kolegos ir draugai „Metropolitan“, „Covent Garden“, Vienos operose, o Andrea Bocelli, Eros Ramazzotti, Zucchero ir kitos megažvaigždės – nuolatiniai gala koncertų partneriai…

Anksti, vos 19-os, sėkmingai debiutavęs operų pastatymuose ir įgijęs neįkainojamą patirtį Calleja sako: „Opera ir balsas turi panašumų su vynais: jie ypatingi – reikia pasiruošimo ir laiko, kad juos įvertintum… deja, šiuolaikiniame plastiko ir greitojo maisto amžiuje tai tampa vis sunkiau“.

Profesiškai brandi ir humanistinė jo asmenybė žavi ne tik klausytojus, bet ir kritikus, jie jo balsą vadina „balsu iš aukso amžiaus“ bei lygina su legendiniais Gigli bei Caruso.

Calleja sako: „Svarbu ne tai, kad pargriuvai, o kad atsikėlei ir toliau nuolankiai eini pasirinktu keliu. Nuolankiai priimdamas tave mylinčių žmonių kritiką. Pats pikčiausias savo priešas esu aš pats. Ir tik pats galiu padaryti ką nors, kas sugriautų mano karjerą“.

Vieninteliame interviu Lietuvoje – šio pasaulio piliečio talento bylojimas apie unikalų mūsų visų likimą ir didingiausią pasaulio viltį bei šviesą – jos didenybę Muziką.

Legendinio Caruzo apsireiškimas, tėvynainių suteiktas diplomatinis rangas bei savas atvaizdas danguje... ir kodėl Joseph netapo boksininku – laidoje „Skambantys pasauliai su Nomeda Kazlaus‘‘ šeštadienį, rugsėjo 4-tą dieną 18.30 val. per LRT Plius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt