Naujienų srautas

Kultūra2016.09.16 21:20

Parodoje – akimirkos iš 8-ojo dešimtmečio Kauno kasdienybės ir kine atkurtos tikrovės

BNS 2016.09.16 21:20

Filmo „Emilija iš Laisvės alėjos“ kūrėjai Kaune pristato dviejų kartų talentingų fotomenininkų darbų parodą „Kaunas. Kinas. Laisvė“. Stenduose – akimirkos iš aštuntojo dešimtmečio Kauno kasdienybės ir kine atkurtos tikrovės. Filmo režisierius sako, kad nors fotografijas skiria keturi dešimtmečiai, jos susikalba tarpusavyje.

Vienoje stendo pusėje – Romualdo Rakausko, Romualdo Požerskio ir Aleksandro Macijausko fotografijos iš sovietinio Kauno, kitoje – penkių jaunų fotografų darbai iš filmavimo aikštelės Kaune. Režisieriaus Donato Ulvydo filmas pasakoja apie kovas už laisvę Kaune 8-ąjame dešimtmetyje.

„Kai mes sustatėme tas nuotraukas greta, mūsų dabartinių fotografų ir tų legendinių – Romualdo Rakausko, Romualdo Požerskio ir Aleksandro Macijausko, – pamatėme, kad atsitiko stebuklas, kada tos nuotraukos pradėjo kalbėti viena su kita“, – teigė D. Ulvydas.

Filmo kūrybinė komanda ieško prieš keturis dešimtmečius fotografijose įamžintų žmonių – atsiliepė apie dešimt, o socialiniame tinkle į paieškas įsitraukė apie 5 tūkstančiai. Kas nuotraukų herojai, nežino ir jų autoriai – tuomet spaudoje dirbę Romualdas Rakauskas ir Aleksandras Macijauskas.

Daugiau apie Laisvės alėjoje iki lapkričio 3 dienos veiksiančią parodą ir kitąmet pasirodysiantį filmą – reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi