Kultūra

2016.09.16 10:17

Kijeve – didelis dėmesys Lietuvos teatro kūrėjų spektakliams

Margarita Alper, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.16 10:17

Ukrainoje šią savaitę prasideda antrasis projekto „Lietuva–Ukraina: kultūros partnerystė“ etapas. Lvove, Kijeve ir Odesoje vyks skirtingų scenos menų bei literatūros renginiai. Pirmieji Lietuvos teatro kūrėjų spektakliai pristatyti multidisciplininiame festivalyje „Gogolfest“. 

Pirmajame projekto etape pavasarį visas dėmesys buvo sutelktas į vizualiuosius menus, o ketvirtadienį Kijeve pristatytas antrasis projekto etapas, rudens dalis, kurioje dominuoja scenos menai. Kijeve, menų fabrike „Platforma“, pasirodys Oskaro Koršunovo, Stalo teatrai, šokio teatrai „Dansema“ ir „Low air“, bus parodyta Operomanijos opera „Geros dienos“.

Pasak Lietuvos kultūros instituto direktorė Aušrinės Žilinskienės, labai svarbu, kad šis Ukrainos festivalis Lietuvos menininkams skiria daug dėmesio.

„Esame „Gogolfest“ festivalyje, teatro muzikos ir kitų menų sinetezėje, ir džiaugiamės, kad festivalis Lietuvai skiria didelį dėmesį. <...> Pristatome daug spektaklių ir Lietuvos teatras čia karaliaus nuo pradžios iki pabaigos“, – tikina A. Žilinskienė.

Penktadienį „Gogolfest“ festivalį pradės O. Koršunovo spektaklis „Dugne“. Ketvirtadienio vakarą kaip festivalio prologas buvo parodytas taip pat O. Koršunovo monospektaklis – Samuelio Becketto „Paskutinė Krepo juosta“ su Juozu Budraičiu. Aktorius sako, kad šis spektaklis jam – labai asmeniškas.

„Esi pasmerktas kalbėti kažkieno parašytus žodžius, bet S. Beckettas protingai išvengė žodžių, jis apie meilę ir tylą priverčia kalbėti kūnu, vidiniu savo išgyvenimu, visais tais nesutapimais gyvenime, kurie lydi žmogų, prieštaravimais, tai plastika taip pat, kompleksas išraiškos priemonių, manau, kad galbūt tenkintų S. Beckettą, mane tai taip“, – sako aktorius. 

Festivalio vadovas režisierius Vladas Troickis sako, kad nuo pat pradžios festivalis sumanytas kaip multidisciplininis, jungiantis visus menus, o kasmetinė tema kinta priklausomai nuo laiko, kuriame gyvename.

Plačiau apie festivalį – „Panoramos“ reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.