Kultūra

2016.09.15 23:57

Klaipėdos koncertų salėje – Baltijos jūros filharmonijos orkestras

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.15 23:57

Klaipėdos koncertų salės sezoną pradeda įspūdingais koncertais. Ketvirtadienį čia pasirodė Baltijos jūros filharmonijos orkestras ir smuiko virtuozė Lidija Baich. Koncertiniam turui orkestras repetavo Lietuvoje, pamario miestelyje Kintuose.

Orkestro programą, pasak estų kilmės dirigento Kristjano Jarvio, sudaro patraukli, tačiau dar mažai skambėjusi muzika. Svarbiausiu atradimu programoje vadinamas modernisto Mieczyslawo Weinbergo virtuoziškasis Koncertas smuikui. Jį atliks į geriausių smuikininkų gretas besiveržianti austrų kilmės atlikėja L. Baich.

„Apie šį orkestrą buvau daug girdėjusi ir manau, kad jo projektas – neįprastas, unikalus. Pradėjusi repetuoti Kintų bažnyčioje pasakiau, kad esu rojuje ir ši vieta įkvepia dirbti“, – sako L. Baich.

Prieš antrąjį koncertinį turą po Europą orkestras savaitę repetavo Kintų bažnyčioje. Į pamario miestelį juos pakvietė Kintų muzikos festivalio rengėjai. Tokią kūrybinę stovyklą Vokietijoje įkurtas kolektyvas Kintuose rengia antrą kartą. Orkestro muzikantai – gabiausi Baltijos šalių studentai, jauni atlikėjai.

„Kintai – labai graži vieta ir džiaugiuosi, kad čia esame. Norėjome pabėgti iš miesto ir atvykti čia. Miestelio aplinka atspindi tą muziką, kurią grojame“, – džiaugiasi dirigentas K. Jarvis.

Koncerte Klaipėdoje gamtos tema skamba prieš dvejus metus kompozitoriaus Arvo Piarto sukurta „Gulbės giesmė“ ir Piotro Čaikovskio baleto „Gulbių ežeras“ orkestrinė siuita, kurią aranžavo pats koncerto dirigentas. Pasak K. Jarvio, jie nori atkreipti dėmesį į Baltijos jūros aplinkosaugą.

Po koncerto Klaipėdoje orkestro laukia Rusijos, Lenkijos, Danijos ir Vokietijos koncertų salės. Pastarojoje kartu su orkestru koncertuos ir legendinis smuikininkas Gidonas Kremeris bei orkestras „Kremerata Baltica“.

Klaipėdos koncertų salėje rytoj uostamiesčio kameriniam orkestrui ir dviem solistams diriguos specialiai dėl koncerto į Lietuvą atvykstanti dirigentė Mirga Gražinytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.