Kultūra

2021.09.03 11:28

„Loftas Fest`21“ atidarymo vakarą – išskirtinis tarptautinio projekto „People Power Partnership“ pasirodymas

LRT.lt2021.09.03 11:28

Vienintelis Baltijos šalyje miesto meno ir muzikos festivalis „Loftas Fest’21“ jau rugsėjo 9–12 dienomis kvies kartu paminėti jau dešimtąjį, jubiliejinį festivalio gimtadienį.

Keturias dienas truksiančiame festivalyje laukia gausybė koncertų, instaliacijų ir pasirodymų, kurie įsuks į tikrą meno sūkurį. O festivalio atidarymo vakarą vainikuos unikalus tarptautinio projekto „People Power Partnership“ pasirodymas, apjungiantis išskirtinę scenografiją, muziką bei svarbiausią elementą – šokį.

„People Power Partnership“ – tai 4 metų trukmės programos „Kūrybiška Europa“ projektas. Šiame šokio ir teatro projekte dalyvauja net 14 partnerių iš 11 skirtingų Europos šalių, tarp kurių ir Lietuva. Rugsėjo 9-ąją, festivalio „Loftas Fest`21“ metu, ant scenos lips ir judesio menu stebins 6 šokėjai iš Lietuvos bei 8 šokėjai iš Kroatijos. Prie pasirodymo kūrybinio proceso dirba ir tarptautinė komanda iš Vokietijos, Danijos bei Ispanijos. Pagrindinis projekto tikslas – tarptautiškumo puoselėjimas, apjungiant skirtingas socialines ir kultūrines patirtis.

Vienas iš projekto partnerių – menų fabrikas LOFTAS, prie projekto prisijungęs, siekdamas tiek plėsti didesnes scenos menų integracijas savo veikloje, tiek suteikti jauniems šokėjams iš Lietuvos galimybę dalyvauti stambaus masto tarptautiniame projekte, truksiančiame net 4 metus.

„Tikime, kad jauniems šokėjams tai didžiulė patirtis, galimybė apkeliauti ir pasirodyti 14-oje Europos miestų bei pažinti visus projekto šokėjus ir galbūt atrasti savo naują karjeros kelią, o jau šiais metais mūsų lankytojams – pamatyti unikalų audiovizualinį šokio pasirodymą urbanistinėje aplinkoje, atskleidžiantį mūsų jaunimui rūpimas socialines problemas“, – pasakoja projekto Vilniuje iniciatorė Živilė Diavara.

Projekto vadovė Adelė Ryliškytė džiaugiasi projekto teikiamomis galimybėmis – „Šis projektas yra unikalus Vilniaus šokėjams – jie gauna galimybę sudalyvauti stambiame, keturių metų trukmės projekte, susipažinti su visomis kūrybinėmis, techninėmis bei organizacinėmis komandomis ir jų darbais, Europos teatrų, koncertų salių, festivalių veikla. Jaunam šokėjui tai yra neįkainojama patirtis ir itin svarbūs kontaktai.“

Pasirodymo lokacija taip pat pasirinkta neatsitiktinai. „People Power Partnership“ pasirodymo svečiai kviečiami susirinkti į išskirtine istorija pasižymintį Vytenio ir Panerių gatvių vidinį kiemą. Dar sovietmečiu čia aktyviai dirbo elektrotechnikos fabrikas „ELFA“, o jo kieme žaliavo parkas bei veikė fontanas.

Ilgainiui fabrikui baigus darbą, kieme pradėjo kurtis skirtingos įmonės, o atsirandant vis daugiau transporto, širdžiai miela poilsio zona virto automobilių stovėjimo aikštele. Aikštėje liko vienintelis medis, dar menantis praeitį. Istorinis kiemelis atgys „People Power Partnership“ pasirodymo metu, kai čia iškilusią sceną sudrebins būrys šokėjų.

Tarptautinė komanda bei šokėjai jau atvyko į Vilnių. Prasidėjo intensyvios repeticijos ir paruošiamieji darbai. Kūrybos ir ilgų repeticijų rezultatus kūrybinė komanda pristatys menų fabriko LOFTAS organizuojamame miesto meno ir muzikos festivalio „Loftas Fest`21“ atidarymo vakarą – rugsėjo 9 dieną, 23:00, Vytenio ir Panerių g. vidiniame kieme.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt