Kultūra

2016.09.15 21:58

Vieno žymiausių Lietuvos dailininkų siekis – Panevėžyje įkurti menų centrą

Zinaida Paškevičienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.15 21:58

Vienas žinomiausių šiuolaikinių lietuvių dailininkų, grafikas ir režisierius Stasys Eidrigevičius ketina Panevėžiui padovanoti gausią savo darbų kolekciją. Vienintelis iš Panevėžio apylinkių kilusio, dabar Lenkijoje gyvenančio menininko pageidavimas – įkurti jo vardo menų centrą.

Menų centras, kuris būtų žinomas ir gausiai lankomas, nebūtinai turi būti dideliame mieste, įsitikinęs S. Eidrigevičius. Lenkijoje gyvenantis vizualių menų kūrėjas seniai brandino idėją įkurti savo vardo menų centrą gimtinėje. Per daugiau nei 30 metų jis yra sukūręs daugybę plakatų, tapybos darbų, ekslibrisų, pastelių, iliustravo ne vieną knygą.

„Čia būtų savotiškas meno muziejus, kur būtų erdvė ir svečių parodoms, ir tarptautiniams susitikimams, būtų salė ir filmui, ir teatrui – tikras menų centras, kuriame vyksta tikras gyvenimas. Kad nebūtų sausas, tuščių salių muziejus, o kad virtų gyvenimas. Tokia mano svajonė“, – sako menininkas.

20t metų su S. Eidrigevičiumi bendraujančios Panevėžio bibliotekos vadovai sako seniai žinoję menininko sumanymą, todėl tarpininkavo, kad su savivaldybe būtų pasirašyta sutartis.

Menų centrą įkurti planuojama kino teatre „Garsas“, prieš tai pastatą rekonstravus. Centras būtų daugiafunkcis, tikimasi, kad S. Eidrigevičiaus kūryba pritrauktų ir kitus pasaulinio garso menininkus.

Panevėžio miesto meras Rytis Mykolas Račkauskas tikina, kad 25–30 procentų nuo reikalingos centro sukūrimui sumos realu gauti per Kultūros ministerijos finansuojamus mechanizmus.

„Kaip analogą galime paimti Marko Rothko meno centrą Daugpilyje, jie už 10 milijonų [eurų – LRT.lt] viską pasistatė, manau, mūsų galėtų būti ir mažiau, gal už 8 milijonus eurų“, – teigia meras.

Ar atsiras ir kada S. Eidrigevičiaus menų centras, priklausys nuo miesto valdžios pastangų ir gauto finansavimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.