Kultūra

2016.09.15 13:59

Operos ir baleto teatrui bei Filharmonijai toliau vadovaus G. Kėvišas ir R. Prusevičienė

BNS2016.09.15 13:59

Ketvirtadienį vykusiuose konkursuose tinkamiausiais vadovauti Nacionaliniam operos ir baleto teatrui bei Nacionalinei filharmonijai pripažinti ligšioliniai šių įstaigų vadovai – Gintautas Kėvišas ir Rūta Prusevičienė.

Kaip pranešė Kultūros ministerija, konkurse Operos ir baleto teatro vadovo pareigoms užimti taip pat dalyvavo Juozas Koreiva.

Teatro penkerių metų kūrybinės veiklos programoje konkursą laimėjęs G.Kėvišas akcentuoja teatro plėtrą, suplanuotas Lietuvių ir užsienio autorių spektaklių premjeras. Taip pat 2018 metais švenčiamo Lietuvos Nepriklausomybės 100–mečio bei 2020 metais minimo Lietuvos operos 100–mečio programas.

„Tinkamai formuojant repertuarą, derinant meninius principus su meno rinkos reikalavimais, būtina sekti Europos ir pasaulio operos ir baleto meno tendencijas ir į jas reaguoti“, – teigia G. Kėvišas.

Nacionalinei filharmonijai toliau vadovausianti R. Prusevičienė sako sieksianti, kad jos vadovaujama koncertinė įstaiga taptų nacionalinės muzikos programos koordinavimo centru Lietuvoje ir užsienyje.

„Sieksiu, kad Lietuvos nacionalinė filharmonija taptų nacionalinės muzikos programos koordinavimo centru Lietuvoje ir užsienyje“, – teigia R. Prusevičienė.

Ji taip pat pabrėžia Lietuvos valstybės 100–mečio muzikinės programos parengimą bei tai, kad bus stengiamasi užtikrinti Lietuvos atlikėjų ir kompozitorių kūrybos sklaidą užsienyje.

2018 metais kartu su partneriais – Latvijos ir Estijos koncertų organizacijomis – filharmonija surengs koncertinius mainus bei kartu pristatys programas Vokietijoje, Jungtinėje Karalystėje, Kinijoje.

2018–2020 metais laikotarpiu numatoma atnaujinti Nacionalinės filharmonijos didžiąją salę ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro instrumentarijų, siekiant aukščiausios garso kokybės ir atlikimo standartų.

Su konkurso laimėtojais Kultūros ministerija sudarys penkerių metų trukmės darbo sutartį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.