Kultūra

2021.09.02 17:11

Audrius Stonys apie filmo „Pavyzdingas elgesys“ apdovanojimą: tai dokumentikos viršukalnė

LRT.lt2021.09.02 17:11

Rugsėjo 2 dieną Lietuvos kino teatrus pasieks ilgai lauktas Audriaus Mickevičiaus filmas „Pavyzdingas elgesys“. Tarptautiniame Leipcigo dokumentinių filmų festivalyje juosta pelnė pagrindinį apdovanojimą – „Auksinį balandį“, rašoma kūrėjų pranešime žiniasklaidai.

Vienas žymiausių Lietuvos dokumentinio kino kūrėjų Audrius Stonys sako, kad „DOK LEIPZIG „Auksinis balandis“ – tai dokumentikos viršukalnė“. Šie apdovanojimai daugeliui dokumentinio kino kūrėjų yra tarsi lakmuso popierėlis, atskleidžiantis jo meistriškumą.

„Trečias mėginimas išeiti į kino teatrus jau nebeišvengiamas. Du bandymus prieš tai sustabdė du karantinai. Ši premjera bus mūsų galutinis atsisveikinimas su abiem Audriais – režisieriumi Audriumi Mickevičiumi ir operatoriumi Audriumi Kemežiu – kurie išėjo iš šio pasaulio dar prieš filmo pabaigą. Esu nepaprastai dėkinga visiems, kurie dirbo bei prisidėjo. Galiu pasakyti ramia širdimi – padarėme viską, ką galėjome, filmas gyvens savo gyvenimą“, – mintimis apie artėjančią premjerą dalijosi filmo prodiuserė Rasa Miškinytė.

Kūrybinės dokumentikos filmas „Pavyzdingas elgesys“ tiria paradoksalų reiškinį – nuteistųjų iki gyvos galvos Lukiškių kalėjime pavyzdingą elgesį ir pastangas grįžtį į visuomenę. Išgyvenęs nužudyto brolio netektį, režisierius Audrius Mickevičius įžengė į Lukiškių kalėjimą, kur susitiko su nuteistaisiais iki gyvos galvos Rimu ir Rolandu. „Gyvagalviais“ vadinami kaliniai gyvena stovinčiame laike, bet nepraranda vilties pasikeisti ir kada nors išeiti į laisvę.

„Pavyzdingas elgesys“ – kūrybinės dokumentikos filmas, pabaigtas filosofo Nerijaus Mileriaus ir nagrinėjantis nusikaltimo, atleidimo ir socialinio teisingumo idėjas.

Filmą Vilniuje žiūrėkite kino teatruose „Skalvija“ bei „Pasaka“ bei namų kino platformose „ŽMONĖS Cinema“ ir „Kino fondas“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt