Kultūra

2016.09.12 17:43

Klaipėdos dramos teatre sezono premjera – A. Strindbergo „Tėvas“

Marija Gabrienė, LRT TV naujienų tarnyba2016.09.12 17:43

Naująjį sezoną Klaipėdos dramos teatras pradeda Augusto Strindbergo psichologine drama „Tėvas“. Spektaklį režisuoja viena žymiausių Latvijos teatro režisierių – Mara Kimelė.

1887 m. parašytoje pjesėje „Tėvas“ švedų dramaturgas A. Strindbergas analizuoja kaip ir kodėl žmonės, kadaise vienas kitą mylėję, pamažu ima tolti. Meilę keičia abejingumas, o paskui neapykanta, vėliau virstanti atviru karu vienas kitam.

 „Tai – pasakojimas apie šeimą. Šeima – maža pasaulio struktūra, kurioje, manau, koncentruojasi visi įstatymai, pagal kuriuos gyvena žmogus. Todėl santykiai šeimoje, kaip veidrodyje, atspindi santykius tarp valstybių, tautų, religijų. A. Strindbergas tuos santykius aprašo labai tiksliai. Jis kalba apie visišką nesugebėjimą suprasti vienas kitą“, – pasakoja M. Kimelė.

 Aktorius Darius Meškauskas teigia, kad sukurti dinamišką spektaklį pagal šį kūrinį buvo iššūkis.

„Šią pjesę galima labai greitai pastatyti rezultatyviai – riejasi nuo pat pradžių ir visiems viskas aišku. Ir darosi nuobodu. Tai mes iš visų jėgų stengiamės šios pjesės amplitudę praplėsti“, – sako aktorius.

 Be Klaipėdos dramos teatro aktorių šiame spektaklyje vaidina ir keletas kviestinių – Rotmistro, kurį vaidina D. Meškauskas, žmoną Laurą vaidina Valstybinio jaunimo teatro aktorė Aldona Bendoriūtė.

„Man yra didžiulė dovana, kad aš esu čia, nes Mara yra ir pedagogė – Rygos aktorių mokykloje dirba su studentais. Iš naujo pasijusti studentu ir gauti pamokų – didelis dalykas aktoriui“, – sako A. Bendoriūtė.

 A. Strindbergas, pasak Klaipėdos dramos teatro vadovo Tomo Juočio, pasiduoda ne kiekvienam režisieriui. Šis spektaklis, jo teigimu, yra „aktorinis“ – pagrindinis krūvis tenka būtent aktorių vaidybai, režisierė nesistengia dėmesio skirti įvairiems triukams su vaizdo projektoriais ir kitomis papildomomis priemonėmis.

„Mara šių žaidimų nebežaidžia, ji taiko tiesiai į taikinį, dirba su aktoriais“, – tikina T. Juočys.

 Į „Tėvo“ premjerą Klaipėdos dramos teatro žiūrovai kviečiami rugsėjo 13–14 dienomis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.