Kultūra

2016.09.10 11:20

„Auksinis liūtas“ prognozuojamas amerikiečiams arba argentiniečiams

BNS2016.09.10 11:20

Šeštadienį bus paskelbtas Venecijos kino festivalio pagrindinio prizo – „Auksinio liūto“ – laimėtojas, o šiais metais favoritais laikomi JAV ir Argentinos kūrėjų filmai: nuo puikaus miuziklo iki kandžios komedijos.

Amerikiečio Damieno Chazelle`o režisuotas miuziklas „La La Land“, kuriame vaidina Ryanas Goslingas ir Emma Stone, atidarė kino festivalį ir iškart sužavėjo visą publiką.

Į 10 dienų trunkantį festivalį prašmatnioje Lido saloje susirinko geriausi filmų kritikai iš viso pasaulio ir audringai pasveikino filmą, pasakojantį apie neturtingą Los Andželo džiazo pianistą ir jo merginą aktorę. Šis miuziklas – tikra duoklė amerikietiškų miuziklų aukso amžiui.

Kitas itin palankiai vertinamas filmas „Džeki“ („Jackie“) – režisieriaus iš Čilės Pablo Larraino kūrinys. Jo veiksmas vyksta praėjus kelioms dienoms po JAV prezidento Johno F.Kennedy nužudymo. Filmas itin didelio susidomėjimo sulaukė dėl įsimintiną Jacqueline Kennedy vaidmenį atlikusios Natalie Portman.

„Jaučiausi, lyg būčiau vadinusi pačiame pavojingiausiame filme, nes visi žino, kaip Jackie atrodė, kalbėjo, vaikščiojo“, – žurnalistams prisipažino N. Portman, kol garsenybės, atplukdomos vandens taksi, rinkosi į festivalį.

Ištroškę „Oskarų“

Ilgai lauktas Terrence`o Malicko dokumentinis filmas „Kelionė laiku“ („Voyage of Time: Life`s Journey“) apie Visatos gyvenimą ir mirtį sujaudino kritikus ir publiką dėl stulbinančių specialiųjų efektų bei tikrų, kvapą gniaužiančių Žemės vaizdų.

Tačiau šiems tviskantiems JAV gigantams nenusileidžia ir argentiniečių režisierių Gastono Duprato bei Mariano Cohno komedija „Nusipelnęs pilietis“ („El ciudadano ilustre“). Ši juosta vaizduoja Nobelio premijos laureatą rašytoją, pirmą kartą po 40 metų sugrįžtantį į savo gimtąjį miestelį.

Minėtiems filmams ant kulnų lipa filipiniečio režisieriaus Lavo Diazo filmas „Moteris, kuri išėjo“ („Ang Babaeng Humayo“), audringai pasitikta nespalvota juosta apie neteisingai nuteistą mokytoją, planuojančią atkeršyti ją įskundusiam savo buvusiam vaikinui.

Apdovanojimų ceremonija prasidės 19 val. vietos (20 val. Lietuvos) laiku.

Venecijos kino festivalis sustiprino savo reputaciją, kai parodė kelių paskutinių juostų, pelniusių „Oskarus“ geriausio filmo kategorijoje, premjeras: „Sensaciją“ („Spotlight“), „Žmogų-paukštį“ („Birdman“) ir „Gravitaciją“ („Gravity“). Į šį sąrašą gali patekti ir buvusio dizainerio Tomo Fordo režisuota drama „Naktiniai gyvūnai“ („Nocturnal Animals“).

Gąsdinantis ir jaudinantis filmas su patraukliais JAV žvaigždžių Amy Adams ir Jake`o Gyllenhaalo sukurtais vaidmenimis pasakoja blogai pasibaigusią vienos poros istoriją apie savęs žalojimą, meilę, išdavystę ir kerštą.

Geriausio aktoriaus apdovanojimą pretenduoja gauti Oscaras Martinezas, vaidinantis ciniką rašytoją filme „Nusipelnęs pilietis“, arba R.Goslingas už savo sentimentalaus muzikanto vaidmenį miuzikle „La La Land“.

Seksualūs čiuptuvai

A.Adams į geriausios aktorės titulą pretenduoja ne tik dėl vaidmens filme „Naktiniai gyvūnai“, bet ir mokslinės fantastikos dramoje „Atvykimas“ („Arrival“), kurioje jos herojė yra vienintelė, galinti padėti susikalbėti grupei civilizuotų ateivių ir pasaulio galybių lyderiams, norintiems paspausti branduolinio ginklo mygtuką.

Jeigu komisija, pirmininkaujama britų režisieriaus Samo Mendeso, susižavės padarais su čiuptuvais, jiems neabejotinai patiks ir meksikiečio Amato Escalante drama „Laukinė sritis“ („La Region Salvaje“) apie ateivį, kuriam seksualinį malonumą teikia drąsa ir beprotybė.

Dėl prizų varžosi 20 filmų, tarp jų ir režisierės Anos Lily Amirpour antroji juosta „Bloga partija“ („Bad Batch“), kanibališka meilės istorija su Jimu Carrey ir Keanu Reevesu. Šis filmas pasakoja apie jauną merginą, kuri galiausiai įtraukiama į valgiaraštį distopinėje ateityje Jungtinėse Valstijose.

Gražioji prancūzų režisieriaus Stephane`o Brize juosta „Moters gyvenimas“ („Une vie“) yra realiausia pretendentė gauti „Sidabrinį liūtą“ už geriausią režisieriaus darbą. Ši epinė drama, kurios veiksmas vyksta XIX amžiaus Prancūzijoje, pasakoja vaikiškos baronienės, kurią kankina ištvirkęs vikontas, istoriją.

Festivalyje buvo parodyta ir nemažai premjerų, nesivaržančių dėl prizų, pavyzdžiui, italo Paolo Sorrentino sukurtas kelių dalių televizijos filmas „Jaunasis popiežius“ („The Young Pope“), kuriame pirmąjį amerikiečių kilmės katalikų pontifiką suvaidino Jude`as Law.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.