Kultūra

2016.09.10 10:58

Kaune – Žaliakalnio turgaus festivalis

ELTA 2016.09.10 10:58

Senajame Žaliakalnio turguje šeštadienį karaliaus teatras. Turgaus teatro festivalio dalyvių – profesionalių aktorių, šokėjų, cirko artistų akrobatų pastangomis, padedant žiūrovams, organizatoriai sieks atgaivinti Lietuvoje turgaus teatro formą, kurios esmė, kaip skelbiama jų pranešime, – žaidimas, improvizacija, kūrybos džiaugsmas ir bendravimas.

Į turgų su savomis programomis (ištraukomis iš populiarių spektaklių) festivalio proga užsuks Kauno valstybinis muzikinis teatras, Kauno valstybinis lėlių teatras bei kiti miesto teatrai, Šakių cirkas, kiti menininkai. Įsimintinas ir įdomus, kaip žadama žiūrovams, bus tarptautinės cirko trupės iš Prancūzijos „El Nucleo“ spektaklis „Be sustojimo“. Kadangi žiūrovų sale taps visas turgus, niekam neteks vienoje vietoje sėdėti. Ir bilietų pirkti nereikės, išskyrus į du vakarinius, festivalio pagrindinius spektaklius.

Žaliakalnio turgaus teatras kauniečius (pirkėjus ar smalsautojus) pasitiks įvairiose gana netikėtose vietose – mėsos halėje, aikštelėje už bulvių pardavėjų, daržovių skyriuje ar prie centrinių vartų. Visame turguje žada „vaidentis“ jaunas, bet Prancūzijoje jau pripažinimo sulaukęs, cirko artistas Florianas Kolodzeiskis. Kai kas iš vietinių artistų kvies žiūrovus persikelti į tarpukario laikus ir geriau susipažinti su garsiais to meto kultūros veikėjais. Knygos teatras kauniečiams pateiks staigmeną – mažąjį spektaklį pagal Nacionalinės premijos laureato Kęstučio Navako romaną „Vyno kopija“.

Vakarinės festivalio dalies programoje bus dvi premjeros – Maisto teatro pasirodymas bei įtraukiantis, netikėtas, netradicinis šokio ir cirko spektaklis „Kalbėk man turguje“.

Renginio organizatoriai skelbia, kad „Kalbėk man turguje“ yra specialiai Žaliakalnio mėsos halei sukurtas spektaklis, kuriame nuotaikingai nostalgiška kūno bei muzikos kalba pasakojamos įvairios meilės ir neapykantos istorijos. Spektaklio choreografės – Lina Puodžiukaitė-Lanauskienė bei Agnija Šeiko-Sarulienė. Pažymėtina, kad šis spektaklis bus rodomas tik kartą ir vos 200 žiūrovų.