Kultūra

2021.08.29 23:17

Pažaislyje nuskambėjo baigiamieji festivalio akordai: pagerbtas ilgametis meno vadovas Bingelis

Kristina Karlonė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.29 23:17

Pažaislio vienuolyne nuskambėjo baigiamieji visą vasarą trukusio Pažaislio muzikos festivalio akordai. 26-ąjį festivalį uždarė Džiuzepės Verdžio „Requiem“ skirtas ilgamečio festivalio meno vadovui Petrui Bingeliui atminti.

Nuaidėjus Pažaislio bažnyčios varpams, po vienuolyno liepomis pasklinda Džiuzepės Verdžio „Requiem“ keturiems solistams, chorui ir simfoniniams orkestrui.

Baigiamasis festivalio koncertas skirtas ilgamečio festivalio meno vadovo Petro Bingelio atminimui.

Panorama. Kitais metais žadama daugiau lėšų pensininkams, mažiausiai uždirbantiems ir valstybės tarnautojams

„Man labai keista nematyti Bingelio šį vakarą kieme, nes prisimenu, kai atvažiuodavau, kad nuolat puldavome į jo glėbį ir tikrai labai trūksta šio žmogaus“, – tikino festivalio meno vadovas Edgaras Montvidas.

„Maestro Bingelio išėjimas mus paskatino galvoti apie tam tikrą kūrinį, koncertą kuris galėtų atspindėti jo indėlį ir atmintį, kadangi Dž. Verdžio „Requiem“ yra nuostabus kūrinys su puikiais solistais, su simfoniniu orkestru, Kauno choru“, – sakė festivalio direktorė Giedrė Mikaitienė.

„Jau daugelį man man neteko koncertuoti su šiuo maestro ir mes susidursime jau su jo šio kūrinio interpretacija“, – kalbėjo E. Montvidas.

Dž. Verdžio mišios yra vienas dažniausiai atliekamų chorinių kūrinių pasaulyje. „Requiem“ niekada neturėjo liturginės paskirties. Kūrinys artimas operai, o kai kuriuose teatruose statomi spektakliai.

„Tai kvartetinis kūrinys – svarbu, kad keturi solistai jaustų, užsikrėstų nuansais dainuoti. Jiems keturiems reikia nuolat klausyti vienas kito. Padainuoji gražiai ariją ar duetą ir „Requiem“ yra labiau kaip žanras malda – reikia neparodyti savo balso, o parodyti savo sielą“, – aiškino festivalio meno vadovas.

Dž. Verdžio „Requiem“ pasibaigęs 26 -asis Pažaislio muzikos festivalis vyko nuo birželio. Iš viso klausytojams pristatyti 34 projektai visoje Lietuvoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt