Naujienų srautas

Kultūra2016.09.08 23:37

Prancūzų kino legendai įteiktas Auksinio liūto apdovanojimas

Venecijoje vykstančiame kino festivalyje už viso gyvenimo nuopelnus apdovanotas prancūzų kino legenda Jean`as-Paul`as Belmondo.

Šiemet Venecijos kino festivalio organizatoriai už viso gyvenimo nuopelnus nusprendė apdovanoti ne vieną, o du kino kūrėjus, vienas Auksinis liūtas per festivalio atidarymą įteiktas lenkų kino režisieriui Jerzy Skolimovskiui, o ketvirtadienį Auksinio liūto už viso gyvenimo nuopelnus atvyko atsiimti prancūzų kino aktorius Jean`as-Paul`as Belmondo. Drauge su 83-ejų aktoriumi atvyko prancūzų kino aktorė Sofi Marso.  

 „Man didelė garbė gauti šį apdovanojimą. Kai buvau jaunas, 18 metų, važiavau į Romą ieškoti Činečitos, ieškojau ieškojau, bet neradau. O vėliau gavau kvietimą iš Vittorio de Sicos, vaidinti jo filme kartu su Sofi Loren“, – atsiimdamas apdovanojimą sakė prancūzų aktorius.

Belmondo buvo dvidešimt šešerių, kai sulaukė pasaulinio pripažinimo – jaunam aktoriui jį pelnė vaidmuo Jeano-Luco Godardo filme „Iki paskutinio atodūsio“, geriausius savo vaidmenis aktorius suvaidino prancūzų naujosios bangos režisierių filmuose, to paties Jeano-Luco Godardo, François Truffauto, Louis Malle, Alain Resnais ir Claude Chabrolio. 

Kelis dešimtmečius Belmondo buvo vienas iš komerciškai didžiausią sėkmę pelniusių Prancūzijos aktorių. 

2001-aisiais aktorius patyrė insultą, liko dalinai paralyžiuotas. 2008-aisiais 74 metų aktorius grįžo į filmavimo aikštelę ir dalyvavo kuriant kino filmą „Žmogus ir jo šuo“. Tuomet aktorius teigė, kad nors ir nusifilmavo 95 filmuose ir sukūrė pusšimtį vaidmenų teatre, grįžęs į aikštelę, buvo laimingas kaip niekad.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi