Kultūra

2016.09.07 12:09

VU Botanikos sode – unikali paroda po atviru dangumi

LRT.lt2016.09.07 12:09

Rugsėjo 10 d. 15 val. Vilniaus universiteto Botanikos sode Kairėnuose (Kairėnų g. 43) atidaroma žemės ir aplinkos meno paroda „Laikas“.

Unikalaus ir kol kas vienintelio tradiciškai kasmet vykstančio Lietuvoje žemės meno projekto „Gamta ir menas“ tikslas – suteikti galimybę menininkams kurti gamtoje, atrasti ryšį su ja, plėtoti dialogą tarp meno, gamtos, menininko ir žiūrovo, rašoma pranešime spaudai.

„Laikas“ – tryliktoji projekto paroda. Joje savo darbus pristato įvairiausių sričių menininkai: keramikai, skulptoriai, tapytojai, tekstilininkai, floristai ir kt. Didžioji dalis kūrinių yra žemės meno (Land art) darbai, sukurti naudojant tik gamtines medžiagas, ir aplinkos meno (Environmental art) darbai, sukurti iš įvairių dirbtinių medžiagų, integruoti į tam tikrą erdvę, pritaikyti prie vietinio gamtovaizdžio.

Paroda „Laikas“ vyks Botanikos sodo parke po atviru dangumi. Tik parodos atidarymo metu 15.00 val. rengiama ekskursija, kurios metu autoriai pristatys savo darbus ir kitus netikėtus meninius sprendimus. Šiemet parodoje dalyvauja 16 darbų, jų autoriai – Irina Kostina, Greta Kardišiūtė (Greta Kardi), Natalija Učvatova ir Virgilijus Kubilius, Lina Jonikė, Aleksandras Nikitiukas (Ukraina), Vladimiras Chodakas (Ukraina), Rasa Nazarovaitė-Nazimovienė, Elžbieta Jankovska-Bortkevič, Robertas Gritėnas, Audronė Sabalytė-Burbulienė, Gabrielė Žemaitytė, Gailė Griciūtė, Rūta Udraitė-Mikalauskienė, Kristina Šiožinienė, Monika Skliaustytė, Monika Mačiulytė, Eglė Krencienė, Vygantas Vėjas ir Neringa Kūlokaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.