Kultūra

2021.08.26 23:30

Muzikos šventė Palangoje – startuoja tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.08.26 23:30

Palangoje prasideda tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis „Amber Wind“. Jame pasirodys ne tik geriausi Lietuvos orkestrai, bet ir Latvijos radijo bigbendas, belgų kamerinis kvartetas, švedų džiazo trio.

Eufonijos virtuozai Stevenas ir Misa Meadai šiame pučiamųjų festivalyje ne tik ruošiasi didžiajam koncertui sekmadienį, bet ir edukaciniame renginyje dalysis patirtimi apie šiuos muzikos instrumentus.

„Papasakosime apie muzikinį gyvenimą, apie tai, kaip mylime šiuos instrumentus ir kaip džiaugiamės grodami kartu, o sekmadienį laukia pagrindinis koncertas bažnyčioje su energinguoju Palangos orkestru“, – džiaugiasi muzikantas Stevenas Meadas.

Panorama. Skaičiuojant jau paskutines dienas evakuacijai, Kabulo oro uoste nugriaudėjo sprogimai

Įprastai vasaros sezono pradžią skelbiantis ketvirtasis tarptautinis pučiamųjų muzikos festivalis šįkart vasaros sezoną užbaigia. Organizatoriai džiaugiasi, kad dėl pandemijos neteko atšaukti festivalio – groti gyvai – nepalyginama su virtualiais koncertais.

„Visas festivalio svoris yra į šeštadienį, kur galima, kaip visada, pučiamųjų orkestrų mėgėjai nemokamai gali pasidžiaugti orkestrų koncertais miestų aikštėse, tai yra orkestrų eisena 14 val. ir prie Gintaro muziejaus – gražiausioje Palangos vietoje, jungtinio orkestro koncerto pasiklausyti“, – sako festivalio organizatorius Vygantas Rekašius.

Belgų kamerinis kvartetas, pirmąkart viešintis Lietuvoje, stebins įvairių muzikos žanrų sinteze.

„Grosime pačių kūrybą, įkvėptą Franko Zappos, klasikos, džiazo, rokenrolo, taigi mes labai smalsūs žmonės, ir tą smalsumą demonstruojame ir savo kūriniais“, – tikina kompozitorius, atlikėjas Frankas Nuytsas.

Festivalyje Palangoje pirmąkart koncertuos Latvijos radijo bigbendas, grojęs su pasaulinėmis žvaigždėmis.

„Vienas iš festivalio tikslų yra galbūt šiek tiek praplėsti tą dažną orkestro įsivaizdavimą, kuris galbūt velkasi iš anų laikų, šių laikų orkestrai groja pačią įvairiausią muziką, tikrai nėra susikoncentravę ties vėliavų pakėlimais, maršų pagrojimais, jie groja labai daug muzikos, ir mes patys inicijuojam daug muzikinės kūrybos“, – teigia V. Rekašius.

Festivalis klausytojų Palangoje laukia iki rugpjūčio 29 dienos, ne tik koncertų salėje, bet ir įvairiose erdvėse, miesto skveruose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt