Naujienų srautas

Kultūra2016.09.05 22:28

„Naujojo cirko savaitgalis“ kvies atrasti šiuolaikinį cirką be gyvūnų

Antradienį Vilniuje prasidės vienuoliktasis šiuolaikinio cirko festivalis „Naujojo cirko savaitgalis“. Jame – trupių iš Švedijos, Prancūzijos, Vokietijos pasirodymai.

Naujojo cirko savaitgalis tradiciškai atidaro naująjį „Menų spaustuvės“ sezoną. Festivalį pradės prancūzų šiuolaikinio cirko trupė muzikiniu pasirodymu „WillyGoodWood“. Iš viso festivalyje pasirodys šešios šiuolaikinio cirko trupės iš Prancūzijos, Vokietijos ir Švedijos.

Organizatoriai žada įvairiapusišką programą.

„Labai įvairi programa tuo, kad spektakliai pristato skirtingus cirko žanrus, skirtingus atlikėjus ir patirtis. Sudarinėdami norėjom pateikti įvairovę“, – sako „Naujojo cirko savaitgalio“ vadovė Gintarė Masteikaitė.

Per festivalio uždarymą švedų trupė „Svalbard“ rodys spektaklį „Visi genijai visi idiotai“, jį festivalio vadovė įvardija kaip savo favoritą.

Šiemet „Adelaide Fringe“ apdovanojimuose Australijoje spektaklis pripažintas geriausiu cirko ir fizinio teatro spektakliu. Kūrėjai spektaklyje pabrėžia šiuolaikinio cirko ir fizinio teatro bei performanso sintezę, jame neapsieinama be kultūrinio konteksto parodijų. Ir visa tai tam, kad būtų pabandyta atskleisti, kur yra riba tarp to, kas mus daro genijais, ir to, kas paverčia idiotais.

Taip pat organizatoriai kviečia nepraleisti trupės iš Prancūzijos „El nucleo“ pasirodymų – festivalyje jie rodys du spektaklius.

Spektaklis „Kas aš esu?“ įkvėptas pačių artistų gyvenimo: iš Kolumbijos į Prancūziją emigravę menininkai čia kalba vienatvės, savęs pažinimo ir vietos pasaulyje ieškojimo temomis.

„Po vienos prancūzų trupės „El nucleo“ vardu slepiasi kolumbiečiai, jie rodys du spektaklius. Vienas rodytas Avinjone, kitas – lauko spektaklis. Jie abu yra labai skirtingi, vienas yra labai interaktyvus, žaismingas, o kitas – romantiškas, šiltas pasakojimas, kaip jie pasirinko cirko atlikėjų kelią ir kaip keliavo iš Kolumbijos į Europą“, – pasakoja „Naujojo cirko savaitgalio“ vadovė G. Masteikaitė.

Kitas šio dueto pasirodymas – „Be sustojimo“ – vyks Menų spaustuvės kieme, o festivalio uždarymo dieną, rugsėjo 11-ąją, spektaklį rodys Kirtimų kultūros centre.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi