Kultūra

2016.09.05 15:45

Kauno menininkų namuose – dviejų parodų atidarymas

LRT.lt2016.09.05 15:45

Kauno menininkų namuose rugsėjo 7 d. atidaromos dvi parodos: Alvaro Pena „Geišos pasaulis“ ir Lietuvos menininkes pristatanti paroda „Moterys Mene: Play (Žaidimai)“.

Alvaro Pena parodoje „Geišos pasaulis“ pristatomą darbų kolekciją apibendrina pasikartojantys juodi, masyvūs linijų potėpiai, akimirką atrodantys anarchiški, o kitą – melancholiški. Tai perėjimas nuo diskomforto ir nerimo į susidomėjimą ar smalsumą, analizuojant žmogaus kasdienybės grožį, pasitelkus figūrų vaizdavimą pirmame plane, arba dangstymą po išraiškingomis linijomis ir plačiu spalvų spektru. 

Ekspresyvaus braižo tapytojas Alvaro Pena savo kūrybos visumoje darbus sukūrė radęs vidinę ramybę ir tylą, po kančių, beieškodamas naujų išraiškų formų.

„Galima suprasti, kad tai nėra sąmoningi ir loginiai proto galios sprendimai, o širdies pulsavimo ritmas, vedantis teptuką. Širdis ir ranka sąveikauja grožio ieškojime, suvokiant daugiau nei grynai estetinį pasigėrėjimą“, – rašoma parodos pristatyme. 

Parodoje „Moterys Mene: Play (Žaidimai)“ pristatomos menininkės iš Lietuvos: Valerija Dichavičienė, Solveiga Vaitkute, Agnė Palilionytė. Taip pat menininkės iš Airijos Wanda Zyborska, iš Ispanijos Lola Catala ir Santi Garcia, iš Peru Jaqueline Rodrigues. 

Gyvenimas turi daug palyginimų: gyvenimas kaip knyga, gyvenimas kaip filmas, gyvenimas kaip žaidimas. Pastarasis palyginimas būtent ir atsispindi tarptautinėje moterų menininkių parodoje.

„Nepriklausomai nuo asmeninės patirties, kultūrinių skirtumų, lyties – pirmiausia esame žmonės ir nuolat turime taikstytis ar net iki galo susitaikyti su aplinkos veiksnių kuriamomis neišvengiamybėmis. Mirtimi, vienatve, liūdesiu, džiaugsmu, bendryste, meile. Kiekvienas žmogiškumo elementas, beribiame jausmų spektre neribojamas instinktų, vienija žmonijos rasę, o šioje parodoje – menininkes moteris iš skirtingų pasaulio kraštų su, tikėtina, tolima viena kitai empirija. Drąsios, kovingos, šiuolaikiškos ir ryžtingos – pasakoja savo ar aplinkos gyvenimo išjautimą“, – teigiama parodos pristatyme. 

Kiek jausmų gali tilpti drobėje, fotografijoje, skulptūroje ar ant kompaktinės plokštelės paviršiaus? Daugiau nei vien atsakymą į šį klausimą atskleis parodoje „Moterys mene: Play (Žaidimai)“ pristatomos menininkės iš Lietuvos, Ispanijos ir Peru.

Abi parodos veiks iki rugsėjo 30 d. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.