Kultūra

2016.09.04 19:17

Bus renovuojamas Kauno lėlių teatras

Loreta Mačiulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.09.04 19:17

Kauno lėlių teatras sulaukė investicijų. Už 1,5 milijono eurų per ateinančius kelis metus žadama atnaujinti du trečdalius teatro erdvių. Darbus planuojama pradėti kitų metų pavasarį, o iki tol mažųjų žiūrovų laukia net trys premjeros.

Kauno lėlių teatras per 6 kūrybinės veikos dešimtmečius sukaupė didelę lėlių ekspoziciją. Skaičiuojama, kad iš viso jų yra kiek daugiau nei tūkstantis, tačiau muziejuje rodoma tik nedidelė dalis.

Per visą teatro gyvavimo istoriją rimčiau neremontuotos erdvės, taip pat ir muziejaus, netrukus bus atnaujinamos. Šiems darbams atlikti Kultūros ministerija skiria 1,5 mln. iš ES struktūrinių fondų ir valstybės biudžeto.

Pasak teatro vadovo, už šiuos pinigus pavys atnaujinti du trečdalius teatro. Visų pirma planuojama sutvarkyti tas erdves, kuriose lankosi žiūrovai – didžiąją ir mažąją sales, vestibiulius, Lėlių muziejų, taip pat bus perkama nauja šviesos ir garso įranga.

„Pirmuoju etapu bandysime sutvarkyti muziejų ir mažąją salę. Pradėsime kitų metų sezono pabaigoje, gegužę, per vasarą, tikėkimės, rudens pradžioje, užbaigsime tuos darbus, o 2018 metų gegužę, tikimės įsileisti į didžiąją sceną. Esame optimistai – tikime, kad žiūrovas gal jau tų metų spalį galės lankyti mūsų teatrą“, – planus pasakoja Kauno lėlių teatro vadovas Sigitas Klibavičius.

Nors planuojami dideli remontai, teatras veiklos nestabdys ir toliau į spektaklius kvies žiūrovus. Pirmoji šio sezono premjera „Pūgos durys“ bus parodyta rugsėjo pabaigoje, po kelių mėnesių lauks kalėdinio spektaklio premjera, sezono pabaigoje – teatro kūrybinė grupė mažiesiems žiūrovams žada papasakoti Pelenės istoriją.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.