Naujienų srautas

Kultūra2016.09.04 15:30

Vilniuje atidengtos lentelės lenkų ir rusų kalbomis

BNS, LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.09.04 15:30

Minint Europos kalbų dieną, Varšuvos ir Rusų gatvėse Vilniuje bus atidengtos lentelės lenkų ir rusų kalbomis. Vidurdienį iškilminga lentelės atidengimo ceremonija vyks Rusų ir Maironio gatvių sankirtoje, po valandos – Varšuvos gatvės pradžioje priešais Rasų kapines.

Pasak sostinės mero atstovo, Vilnius yra daugiakultūrinis miestas, kuriame gyvena įvairių tautų atstovai, o miestas šneka tomis kalbomis, kuriomis kalba jo gyventojai.

„Sveiki visi ir vienoje gatvės pusėje, ir kitoje gatvės pusėje susirinkusieji. Iš tiesų, noriu visus pasveikinti su tuo, kad gyvename puikiame mieste, kuris nuo pat įsikūrimo buvo tarptautinis, įvairiatautis, įvairialypis, gražus savo kultūromis – ir lietuvių, ir lenkų, ir rusų, ir žydų, ir totorių, ir kitų tautų“, – atidengiant lentelę Varšuvos gatvėje kalbėjo meras Remigijus Šimašius.

Pasak jo, lentelė lenkų kalba yra reikalinga tam, kad miesto gyventojai džiaugtųsi Vilniaus istorija bei tradicijomis.

„Galbūt lentelės atidengimas nėra svarbiausias įvykis miesto gyvenime, bet kartu tai yra labai svarbus įvykis, nes lentelė, būtent čia, būtent Varšuvos gatvėje, ji simbolizuoja, kad lentelės yra reikalingos ne todėl, kad Vilniuje gyvenantys lenkai nesuprastų kalbos, reikalinga tam, kad mes džiaugtumėmės savo istorija, tradicijomis ir vienas kitu“, – tikino meras.

R. Šimašius taip pat sakė, kad gaila, jog Varšuvos gatvė yra ne senamiestyje.

Šiuo metu pavadinimai kitomis kalbomis yra dviejose sostinės vietose: Islandijos gatvėje – islandų kalba bei Vašingtono aikštėje – anglų kalba.

Savivaldybė planuoja pagaminti tokias lenteles ir žydų, totorių bei vokiečių kalbomis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi